اخبار

یادواره شهدای فصل پاییز مریانج و یادبود شهید همدانی

به گزارش تا شهدا؛ مجتبی دی‌آبادی امروز در همدان با اشاره به یادواره شهدای فصل پاییز مریانج که جمعه‌شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مریانج برگزار می‌شود، اظهار کرد: شهر مریانج طبق سنت گذشته، یادواره شهدای شهر را به صورت فصلی برگزار می‌کند.
وی ادامه داد: در این فصل مقام تعداد ۴۰ شهید سرافراز را گرامی خواهیم داشت که از این بین چهار سردار شهید نیز وجود دارد.
مسئول اطلاع‌رسانی ستاد یادواره شهدای شهر مریانج با نام بردن از این سرداران تصریح کرد: این یادواره با یاد و نام سرداران حبیب مظاهری، علیرضا حاجی‌بابایی، اسماعیل شکری‌موحد و حمیدرضا دهقانی است.
وی با اعلام جزئیات این یادواره افزود: در این یادواره سردار حاج مهدی فرجی فرمانده تیپ انصارالحسین(ع) همدان از همرزمان شهدای مریانج و این سرداران شهید سخنرانی خواهد کرد.
دی‌آبادی این یادواره را نیز فرصتی برای گرامیداشت یادبود سردار همدانی دانست و گفت: شهیدهمدانی از همسنگران و همرزمان شهدای مریانج به خصوص شهیدان حاجی‌بابایی، مظاهری و شکری‌موحد است.
وی بیان کرد: از همین رو در کنار برگزاری یادواره شهدای فصل پاییز مریانج نیز یادبود شهید همدانی و شهدای مدافع حرم برگزار خواهد شد.
مسئول اطلاع‌رسانی ستاد یادواره شهدای شهر مریانج ادامه داد: سردار شهید همدانی در پاییز سال ۹۰ سخنران این یادواره بودند که در سال جاری نیز جزو شهدای این یادواره قرار گرفتند.
گفتنی است شهر مریانج ۱۶۳ شهید تقدیم انقلاب کرده است و در طول دفاع مقدس نیز با وجود داشتن جمعیت ۷ هزار نفری قریب به یک‌هزار و ۵۰۰ ایثارگر را روانه جبهه‌ها کرده بود.
""
""

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا