اخبار

یادواره شهدای عملیات های کربلای ۴ و ۵ برگزار می شود

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در گفتگو با سایت ایثار از برگزاری یادواره شهدای عملیات های کربلای ۴ و ۵ در هفته جاری خبر داد .
وی فرهنگ  ايثار و شهادت را به عنوان يك فرهنگ متعالي  در زمره ي عالي ترين مفاهيم الهي برشمرد و گفت : شهادت نتيجه والاترين ارزش هايي است كه يك انسان متعهد مي تواند به آن مقام دست يابد .
حجت الاسلام عزیزی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ادامه داد : اين مفاهيم اثر گذار و حركت آفرين قادرند تا فضاي يك جامعه را بصورت گسترده تحت تأثير قرار دهند و والاترين بركات را براي آن به همراه داشته باشند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی شناساندن، ترویج و تقویت ارزشهای فرهنگ ایثار و شهادت برای جامعه و بخصوص نسل های کنونی را یکی از مهمترین و اساس ترین  وظیفه مسئولین، رسانه های جمعی و نهادهای فرهنگی و اجتماعی برشمرد و گفت : امروز در مقابل دشمنان اسلام که  تمام  سعی و تلاش خویش را برای بی اهمیت کردن و کم فروغ تر کردن ارزشهای ایثار و شهادت درمیان  جوامع به خصوص نسل جوانان به کار بسته اند لازم و ضروری است ارزش و مقام ایثار گران و شهدا در بین جامعه اعتلا و گفتمان جهاد و شهادت تقویت و ترویج شود .
وی همچنین ترویج ، تقویت، تبین و تعریف فرهنگ و ایثار و شهادت را مانند مفاهیمی همچون  اقتصاد، تربیت، سیاست و… امری لازم و ضروری خواند و گفت : با گسترش فرهنگ جهاد و شهادت طلبي است كه لرزه بر اندام دشمنان مي‌افتد و آنان را از نفوذ در دژهاي اسلام نا اميد مي‌كند.
وی گسترش و رواج فرهنگ جهاد و شهادت را لازمه استقرار عدل جهاني دانست و فاصله گرفتن از اين فرهنگ را عامل ذلت و ضلالت جوامع و دور ماندن از قافله نور و هدايت برشمرد. 
حجت‌الاسلام عزیزی در ادامه برگزاری یادواره های شهدا را اقدامی موثر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و از برگزاری یادواره شهدای عملیات های کربلای ۴ و ۵ خبر داد .
وی گفت : رزمندگان زیادی از خراسان شمالی در عملیات کربلای پنج حاضر بوده که شمار زیادی از این رزمندگان  هم به شهادت رسیدند.
حجت الاسلام عزیزی ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در این مراسم گفت : نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل خون هزاران شهید به خون خفته بوده که برای اقتدار نظام اسلامی شربت شهادت نوشیدند.
گفتنی است یادواره شهدای عملیات های کربلای ۴ و ۵ چهارشنبه همین هفته بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه شید محقر شهرستان بجنورد برگزار خواهد شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا