اخبار

یادواره شهدای عشق آباد نیشابور برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ نخستین یادواره ۱۴ شهید شهرعشق آباد نیشابور همزمان با اول بهمن ماه و مصادف با سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود.
حسین رمضانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیشابور در این زمینه گفت: در راستای اهداف سازمانی بنیادکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و با هماهنگی‌های انجام شده با نیروی مقاومت بسیج نیشابور, تیپ زرهی ۲۱ امام رضا(ع) و بخشداری بخش میان جلگه نیشابور مقرر شده است اولین یادواره شهدای شهرعشق آباد با محوریت شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) محمدحسین عزیزآبادی برگزار شود.
رمضانی برپایی برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی در سطح مدارس و منطقه به یاد و نام شهدا را از اهم برنامه‌های این یادواره معنوی بیان و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امروز از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار باشد و لازم است تا در این حوزه بسیار با دقت و حساسیت اقدام شود.
اضافه بر این علی حجتی‌راد بخشدار میان جلگه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از اولویت‌های کاری خود دانست و افزود: هرنوع فعالیت در این راستا برای مجریان آن افتخاری بزرگ و اجری متعالی دارد.
حجتی برگزاری یادواره‌ها را نوعی انتقال فرهنگ ایثارگری به نسل‌های حال و آینده قلمداد کرد و گفت: با هدف‌گذاری صحیح و مردمی بودن این مراسمات انتقال این فرهنگ بهتر صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا