یادواره شهدای زن ابرکوه

تا شهدا؛ همزمان با دهه امامت و ولایت یادواره شهدای زن ابرکوه با حضور مسئولان و خواهران بسیجی شهرستان ابرکوه برگزار شد.
در این مراسم که همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد،  یاد و خاطره سه شهید زن شهرستان، شهیده مریم ناصری، شهیده فاطمه پروین روحی،  شهیده فاطمه کاظمی در تکیه حضرت اباالفضل(ع) محله گلکاران در یادواره‌ای با عنوان «یاس های سرخ» گرامی داشته شد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج در این مراسم به بیان نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: حضور زنان نه تنها در پشت جبهه به عنوان پشتیبانی ملزومات رزمندگان بلکه در درجه اول به عنوان یاوران اصلی رزمندگان چه به عنوان همسر و یا مادر آرامش دهنده روحی و روانی این عزیزان بود تا آنها بدانند در نبودشان شیرزنانی هستند تا از حریم مقدس خانه و خانواده دفاع کنند و آنها نیز در سطحی وسیع تر از حریم کشور و ناموس این مملکت دفاع کنند.
حجت الاسلام تقدسی با بیان نقش مستقیم زنان در انقلاب و حتی در خط مقدم جبهه به عنوان رزمنده، پرستار و پشتیبانی جنگ، زنان را به عنوان ستونی استوار در استحکام بنیان خانواده معرفی کرد.
لازم به ذکر است،امسال سالروز شهادت شهیده فاطمه پروین روحی که از شهدای مظلوم برائت از مشرکین سال ۱۳۶۶ بود با فاجعه منا مقارن شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا