یادواره شهدای روستای مرزی درخت توت شهرستان سربیشه برگزار شد

تا شهدا؛ یادواره سه شهید والامقام روستای مرزی درخت توت شهرستان سربیشه، با حضور مردم شهیدپرور وجمعی از مسئولین دستگاههای اجرائی و فرماندهان نظامی و انتظامی این شهرستان، با شکوه خاصی برگزار گردید.
در این جلسه معنوی حسینی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه، ضمن گرامیداشت ایام اربعین امام حسین(ع) و یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، بیان نمود: ما باید از شهدا ممنون باشیم که ما را به مجلس خودشان دعوت نمودند و توفیق شرکت در این جلسه را داریم. 
حسینی در ادامه به بیان خاطراتی از شهیدان والامقام پرداخت و بیان داشت: شهدا از هستیشان گذشتند تاما امنیت داشته باشیم و امروز ما این امنیت را مدیون شهدا هستیم، وامروز وظیفه ما بصیر بودن، مدافع ولایت بودن و کارکردن برای اسلام، شهدا و انقلاب است. 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه، گفت: ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی،هشت سال درگیر جنگ بودیم و در طول این سالها با تکیه بر توان خودمان، پیروی از مکتب تشیّع و دین اسلام،رهبری امام امت (ره) و مقام عظمای ولایت به اینجا رسیدیم و امروز نگاه های بسیاری از کشورهای دنیا معطوف به ما می باشد. 
در ادامه نخعی از راویان ایثار و شهادت و فرزند شهید گرانقدر غلامحسین نخعی،  ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان جلسه یاد بود شهدای روستای درخت توت، گفت شهدا رفتند که جاودانه شوند و نماندند که به مرگ طبیعی از این دنیا بروند. 
این روایتگر ایثار و شهادت گفت: افتخار می کنم که امثال پدرم و دو شهید دیگر روستا، شهیدان والامقام حسین قاسم آبادی و رضا نخعی از روستای درخت توت که در نقطه صفر مرزی با کشور افغانستان واقع شده است، زمان شناس و بصیر بودند و به ندای هل من ینصرنی رهبر کبیر انقلاب گوش داده و از اسلام، قران، نظام و انقلاب اسلامی ایران دفاع نمودند و باعث شدند که امروز مردم بزرگوار ما عزیز باشند و به برکت خون شهدا، امنیت، آسایش و آرامش داشته و  با عزت و سربلندی در کشوری ایمن زندگی کنند. 
نخعی گفت: ما فرزندان شهدا به تاسی از پدران شهیدمان حاضریم برای بر افراشته ماندن پرچم زیبای سه رنگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دفاع از ولایت و جامع عمل نمودن به فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و جانشین خلف ایشان حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب، جان ناقابل خویش را فدا نماییم. 
وی در ادامه  گفت: از اینکه فرزند شهید هستم هیچ وقت پیشمان نشده ام بلکه روز به روز بر یقینم به درستی راهی که پدرم و شهدا انتخاب کرده اند افزوده می شود و از خداوند می خواهم که در پیروی از شهدا، امام شهدا و ولایت فقیه، ما را شعور محور قرار دهد نه شعار محور. 
غبارروبی مزار شهدا، اجرای کلیپ با موضوع شهید، خاطره گویی و مداحی و مرثیه ثرایی در وصف شهدا، از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا