یادواره شهدای روستای مرزی درخت توت برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ در این جلسه معنوی حسینی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه، ضمن تسلیت ایام اربعین امام حسین(ع) و یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، گفت: ما باید از شهدا ممنون باشیم که ما را به مجلس خودشان دعوت کردند و توفیق شرکت در این جلسه را داریم.
حسینی در ادامه به بیان خاطراتی از شهیدان والامقام پرداخت و بیان داشت: شهدا از هستیشان گذشتند تا ما امنیت داشته باشیم و امروز ما این امنیت را مدیون شهدا هستیم و امروز وظیفه ما بصیر بودن، مدافع ولایت بودن و کارکردن برای اسلام، شهدا و انقلاب است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه، گفت: ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال درگیر جنگ بودیم و در طول این سال ها با تکیه بر توان خودمان، پیروی از مکتب تشیّع و دین اسلام، رهبری امام امت(ره) و مقام عظمای ولایت به اینجا رسیدیم و امروز نگاه های بسیاری از کشورهای دنیا معطوف به ما است.
در ادامه نخعی از راویان ایثار و شهادت و فرزند شهید گرانقدر غلامحسین نخعی، ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان جلسه یادبود شهدای روستای درخت توت، گفت: شهدا رفتند که جاودانه شوند و نماندند که به مرگ طبیعی از این دنیا بروند.
این روایتگر ایثار و شهادت گفت: افتخار می کنم که امثال پدرم و دو شهید دیگر روستا، شهیدان والامقام حسین قاسم آبادی و رضا نخعی از روستای درخت توت که در نقطه صفر مرزی با کشور افغانستان واقع شده است، زمان شناس و بصیر بودند و به ندای هل من ینصرنی رهبر کبیر انقلاب گوش داده و از اسلام، قران، نظام و انقلاب اسلامی ایران دفاع کردند و باعث شدند که امروز مردم بزرگوار ما عزیز باشند و به برکت خون شهدا، امنیت، آسایش و آرامش داشته و  با عزت و سربلندی در کشوری ایمن زندگی کنند.
نخعی گفت: ما فرزندان شهدا به تاسی از پدران شهیدمان حاضریم برای بر افراشته ماندن پرچم زیبای سه رنگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دفاع از ولایت و جامع عمل کردن به فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و جانشین خلف ایشان حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب، جان ناقابل خویش را فدا کنیم.
وی در ادامه گفت: از اینکه فرزند شهید هستم هیچ وقت پشیمان نشده ام بلکه روز به روز بر یقینم به درستی راهی که پدرم و شهدا انتخاب کرده اند افزوده می شود و از خداوند می خواهم که در پیروی از شهدا، امام شهدا و ولایت فقیه ما را شعور نه شعار محور قرار دهد.
عطر افشانی مزار شهدا، اجرای کلیپ با موضوع شهید، خاطره گویی و مداحی و مرثیه ثرایی در وصف شهدا، از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا