یادواره شهدای دهستان سردابه برگزار شد

تا شهدا – فرماندار اردبیل در یادواره شهدای دهستان سردابه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: بسیج کلید حل بسیاری از مشکلات و معماهای انقلاب اسلامی در ۳۵ سال اخیر بودند که هیچ وقت از وظیفه خطیر خود در صیانت از انقلاب اسلامی پا عقب نگذاشته است.

جواد زنجانی افزود:‌ درایت و دوراندیشی حضرت امام خمینی (ره) با طرح بسیج مردمی نظام اسلامی را بیمه کرده است و نیروی دفاعی بسیج مردمی قابل مقایسه با هیچ نیرویی نیست.

فرماندار اردبیل گفت: بر خلاف سایر انقلاب‌های دنیا نظیر انقلاب مصر و الجزایر که در ثمر‌بخشی ابتر بودند انقلاب اسلامی ما در سایه وجود چنین نیروهایی به اوج شکوفایی و بالندگی رسیده و توانسته نقطه ناامیدی را برای دشمن فراهم آورد.

زنجانی اضافه کرد: در طول جنگ این شهیدان و بسیجیان بودند که در برابر قدرت ارتش مجهز صدام با جانفشانی و فداکاری خود دشمن را شکست دادند و دنیا را به حیرت و تعجب وا داشتند و نقشه‌های شوم آنها را خنثی کردند.

این مسئول از بسیج به عنوان بازوی توانمند نظام اسلامی یاد کرد و گفت: با گذشت ۳۶ سال از پیروزی انقلاب و توطئه‌ها و ترفندهای استکبار جهانی به شکل متعدد در هر صحنه‌ای که بسیج وارد شده توانسته بر بحران‌ها و مشکلات غلبه کرده و کارآمدی نظام اسلامی را در عرصه‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و… نشان دهد و نمونه بسیجی‌ها این شهدا هستند که تمام معادلات دشمن را همیشه بر هم زدند و غرور و استقلال و آزادی را به ما هدیه داده‌اند و همه ما مدیون خون شهدا بوده و هستیم و خواهیم بود و عزت ما مرهون خون شهدا است.

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل کارکرد بسیج را کارکردی متنوع و جامعیت نیرو را برگرفته از ارزش‌های دینی و باورهای اعتقادی دانست و متذکر شد: بسیج به دژ مستحکم نظام اسلامی تبدیل شده که همه ترفندها را خنثی و دشمن را به نقطه استیصال می‌کشاند.

زنجانی به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و عملیات‌های مختلف پرداخت و از چگونگی رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا که با دلیرمردی و نثار خون خود با لبیک به فرمان حضرت امام خمینی در مقابل دشمن متجاوز ایستادگی کردند، سخن گفت.

وی با برشمردن نمونه‌هایی از اخلاص بسیجیان و بی‌ادعایی آنها در حضور در جبهه‌های حق علیه باطل بیان داشت: نقطه برجسته بسیج اتکا به ولایت و لبیک به امام بوده است.

فرماندار اردبیل در پایان سخنان خود همچنین در جمع اهالی دهستان سردابه از اجرای طرح‌های آبرسانی، گازرسانی و طرح هادی به روستاهای این دهستان خبر داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا