یادواره شهدای دانش آموز آستارا برگزار شد

تا شهدا؛ آیین معنوی یادواره شهدای دانش آموز عصر شنبه ۹ آبان برگزار شد و امام جمعه موقت شهرستان آستارا در این مراسم، گفت: جهاد علمی به عنوان نیاز اصلی باید همواره مورد توجه دانش آموزان قرار بگیرد.
حجت الاسلام ناصر صالحی با اشاره به اینکه تلاش دانش آموزان در جبهه علمی می تواند آینده کشور را تضمین کند، افزود: دشمن در زمان فعلی با استفاده از تمامی ابزار سعی در سست کردن عقیده و باور نوجوانان و جوانان را دارد که شایسته است دانش آموزان نسبت به این امر بصیرت داشته باشند.
وی دفاع عقلانی از دین را وظیفه اصلی دانش آموزان خواند و بیان کرد: دانش آموزان بایستی همواره به دنبال الگوهای دینی و اسلامی باشند که سیره زندگانی حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) بهترین چراغ راه است.
وی در ادامه اضافه کرد: همچنان که به منظور رعایت بهتر قوانین راهنمایی و رانندگی همیاران پلیس به عنوان چشمان بیدار هر خانواده ای محسوب می شود در جهت اشاعه و ترویج فرهنگ اسلامی بر پایه اخلاق مداری نیز دانش آموزان می توانند همیار حضرت زینب (س) و ائمه اطهار (ع) باشند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان می توانند در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیشقدم شوند، ادامه داد: اگر نوجوانان در راه ترویج امور اخلاقی و دینی ثابت قدم باشند در آینده جامعه ای عاری از هرگونه فساد خواهیم داشت.
وی شهدای دانش آموز را در زمان خود به عنوان افراد بصیر و ولایی نام برد و گفت: شهدا با خدا معامله کرده اند و تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ایران حاکم است آسیبی به این کشور نمی رسد.
حجت الاسلام صالحی افزود: شهدا کسانی بودند که از جان خود گذشتند تا ما به آرامش حقیقی دست یابیم و شایسته است که قدردان خون آنان باشیم و راه پرنورشان را با تمام توان ادامه دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا