یادواره شهدای دانشجوی شهرستان باشت برگزار شد

تا شهدا – کنگره شهدای دانشجوی کهگیلویه و بویراحمد با هدف بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی استان از شهریور ماه امسال آغاز به کار کرد.

یکی از برنامه‌های این کنگره برگزاری ۱۴ یادواره شهدا در ۱۴ نقطه استان می‌باشد که از آبان ماه تا دی ماه برگزار می‌شوند.

یادواره شهدای دانشجوی شهرستان باشت، گام نخست کنگره شهدای دانشجوی استان در برگزاری یادواره‌ها بود که روز گذشته با حضور خانواده شهدا، دانشجویان، مسئولان و مردم شهید پرور این شهرستان در سالن اجتماعات شهر برگزار شد.

این یادواره به همکاری فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور باشت و با سخنرانی امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام عبودی در این مراسم با اشاره به رسالت دانشجو در عصر حاضر بیان داشت: برپایی مجالس بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست که رسالت زینبی ما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این وظیفه را بر ما محول کرده است.

امام جمعه باشت افزود: شهدای دانشجو به عنوان عضو از نخبگان جامعه که سنگر دفاع مقدس را بر سنگر دانشگاه ترجیح دادند، الگوی شایسته‌ای برای جوانان و دانشجویان امروز به حساب می‌آیند.

وی ادامه داد: فرزند زمانه بودن و زمان شناسی از مهم‌ترین شاخصه‌های دانشجوی شهید است که با درک درست از نیاز کشور و انقلاب به صحنه جهاد پا گذاشت و امروز دانشجویان و دانشگاهیان با تاسی از این عزیزان می‌توانند نقش اساسی در پیشرفت کشور ایفا کنند.

روایت‌گری فرماندهان دوران دفاع مقدس و مداحی مداحان از دیگر برنامه‌های نخستین یادواره شهدای دانشجوی کنگره شهدای دانشجوی استان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا