اخبار

یادواره شهدای بخش آبدان برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ امام جمعه آبدان در این مراسم که خانواده های معظم شهدا ،جانبازان ، ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند گفت:شهدا ستارگان نورانی در آسمان معنویت و ولایت پذیری بودند و ما باید راه آنها را ادامه دهیم .
حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد اظهار داشت: ماباید قدردان خانواده های معظم شهدا باشیم و ما هر چه داریم از برکت خون شهدا و خانواده های است.
وی افزود: به برکت فرهنگ ایثار و شهادت، انقلاب شکل گرفت به برکت فرهنگ نرم عاشورایی قیام امام حسین (ع) شکل گرفت این قدرت نرم فرهنگ جهادی و ایثار و شهادت است که جغرافیای مقاومت ایجاد می‌کند.
امام جمعه آبدان با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در آسایش و امنیت قرار دارد، گفت: امینت موجود در کشور مرهون تلاش ایثارگرانی است که با نثار جان خود اجازه ندادند دشمنان به اهداف خود برسند.
حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد،خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم روحیه ایثار و شهادت طلبی و فرهنگ ایثار در کشور ماندگار شود، برگزاری یادواره ها بهترین اقدام است و از این طریق می توان فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل های آینده جامعه انتقال داد.
در ادامه این مراسم همرزم شهید صیاد شیرازی و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس ،با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره شهدا گفت: برگزاری یادواره شهدا زمینه آشنایی جوانان و نسل جوان را با افکار شهدا و اهداف آنها فراهم می‌کند.
امیر سرتیپ غلامحسین دربندی با بیان اینکه هرچه در زمینه شهدا کار کنیم باز هم کم است، افزود: نباید اجازه دهیم یاد و نام شهدا و اهداف و آرمان‌های امام راحل در جامعه فراموش شود.
وی اظهار داشت: شهدا با قران مانوس بودند و ما باید به این نعمت الهی در زندگی توجه ویژه ای داشته باشیم .
غلامحسین دربندی با اشاره به نقش شهید صیاد شیرازی در اخلاق مداری و مردم داری،گفت: باشکوهترین تشییع بعد از ارتحال حضرت امام خمینی ره تشییع پیکر پاک سپهد صیاد شیرازی بود که رهبر معظم انقلاب شخصا حضور یافتند و بر پیکر آن نماز و ادای احترام کردند.
پایان بخش مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهدا و مداحی برادر ابراهیمی اعزامی از شهر مقدس قم بود که حال وهوای خاصی به محفل بخشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا