یادواره شهدای انقلاب اسلامی در استان مرکزی برگزار می شود

تا شهدا – عزیزالله شیخی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد دهه فجر استان‌مرکزی با اشاره به برنامه‌هایی که در سطح استان برگزار می‌شود اظهار داشت: در سطح استان در ایام دهه فجر و در روزهای ۱۲ بهمن ماه و ۲۲ بهمن ماه ۳۰۰ برنامه مختلف با موضوع ایثار و شهادت برگزار می‌شود.
وی افزود: از برنامه‌هایی که در شهرهای مختلف انجام می‌شود ایجاد ایستگاه نقاشی با موضوع ایثار و شهادت که کودکانی که در راهپیمایی شرکت می‌کنند می‌توانند با این موضوع نقاشی کنند.
معاون پژوهش و ارتباطات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی تصریح کرد: برای این ایام راهپیمایی و حضور در مراسم‌های دهه فجر در سطح استان برای ورزشکاران لباس‌هایی تهیه شده که تصاویر شهداء روی آنها چاپ شده که در اختیار ورزشکاران قرار داده می‌شود.
شیخی با اشاره به برنامه‌های بنیاد شهید گفت: در ایام دهه فجر یادواره شهداء انقلاب و شهداء زیر ۱۵ سال برگزار می‌شود و در ۱۶ بهمن ماه گلباران لاله‌‌های شهداء از دیگر برنامه‌های ایام دهه فجر است.
معاون پژوهش و ارتباطات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی بااشاره به ضرورت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در جامعه گفت: فرهنگ جهاد و شهادت یادگار امام راحل و از دستاوردهای بزرگ انقلاب است و اگر تفکر شهادت‌طلبی و جهاد در راه خدا بر ملت ما حاکم نبود، هرگز پیروزی در دفاع مقدس حاصل نمی‌شد و از طرفی بسیاری از تهدیدها و کارشکنی‌های دشمنان نیز در سایه همین تفکر خنثی شد.
وی افزود: باید در جمع‌آوری اسناد مربوط به دفاع مقدس و معرفی آن به نسل جوان تلاش گردد، زیرا باید زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و حفظ آثار جنگ را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر دانست.
شیخی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام توطئه‌های دشمنان توسط فرهنگ جهاد و شهادت خنثی شده و تهدیدهایی که امروز کشور را نشانه گرفته همین فرهنگ جهاد و شهادت باعث جلوگیری از آنها شده است.
وی با اشاره به اینکه شهدا هدایتگران مسیر سعادت و تعالی هستند از امام حسین (ع) بعنوان الگوی شهدا یاد و تصریح کرد: همت والا و اخلاص از مهمترین ابزارهای شهدا برای رسیدن به قله های قرب الهی است.
معاون پژوهش و ارتباطات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی افزود: به منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی، یادواره شهداء در ۹ بهمن‌ماه با حضور کمیته‌ها و اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا