اخبار

یادواره سرداران و ۱۷۰۰ شهید شهرستان کاشان برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ این مراسم معنوی و نورانی  که با استقبال بی‌نظیر خانواده‌های شهدا و مردم ولایت مدار شهیدپرور و متدین و مذهبی دارالمومنین کاشان به ویژه خانواده معزز و معظم شهدا در مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای بسیج این شهرستان آغاز شد، سرهنگ باقر فرهنگ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید نمر شهید راه استقلال طلبی و آزادی‌خواهی، یاد و خاطره شهید احمدی روشن شهید دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی را گرامی داشت و گفت: امروز دشمنان با تمام قدرت با نفوذ فرهنگی می خواهند جمهوری اسلامی ایران را دچار مشکل کنند.
وی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان و شهدا در ۸ سال دفاع مقدس با تاکید بر دفاع از آرمان های شهدا تا آخرین لحظه گفت: باید فرهنگ ایثارگری و از خودگذشتگی را به جوانان بیاموریم تا بتوانیم آنها را برای مقابله با طراحان همیشگی جنگ نرم آماده کنیم.
پس از آن حجت‌الاسلام حیدر مصلحی با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار کرد: زنده بودن شهدا که در قرآن به آن اشاره شده از نوع مدیریتی است و در واقع آنها جامعه را در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و تربیتی مدیریت می‌کنند.
به گفته وی، در اربعین حسینی ۲۷ میلیون زائر عاشق با پای پیاده در کربلا حضور می‌یابند و استکبار با سیستم دیکتاتوری رسانه‌ای که در اختیار داشت تمام تلاش خود را بکار گرفت که مانع از اعلام پیام این حضور و تأثیر آن شود اما نتوانست.
وزیر سابق اطلاعات با اشاره به هشدار بی‌سابقه مقام معظم رهبری در ۱۴ خردادماه مبنی بر اینکه «اگر ملت ایران راه امام را گم کند یا غفلت کند و یا عمدا کنار بگذارد سیلی می‌خورد» عنوان کرد: ایشان در موقعیتی این هشدار تکان‌دهنده را می‌دهد که خود در جایگاه ولی فقیه است.
وی افزود: بخش اول این هشدار را نسلی که امام را ندیده‌اند، شامل می‌شود و اگر از آنها مواظبت نشود راه را گم می‌کنند و دشمن هم برای این نسل طراحی دارد و عده‌ای نیز در داخل با این طراحی همراهی می‌کند که این اتفاق بیفتد و لذا در کشور به راه افتاده‌اند و با بیان خاطره از امام به دنبال گم شدن راه ایشان هستند در حالی که بنیانگذار جمهوری اسلامی در صحیفه نور و  در وصیتنامه خود چگونگی سندیت فرمایشات خود را بیان فرمودند.
به گفته وی، استکبارستیزی امام و دشمن دانستن و شیطان خواندن آمریکا در جملات و فرمایشات امام به صراحت بیان شده است.
مصلحی گفت: غفلت از راه امام که در هشدار مقام معظم رهبری به آن اشاره شده مربوط به نسل اول و دوم  انقلاب است که فرمایشات و اصول ایشان را خود شنیده‌اند که این غفلت عوامل مختلفی دارد و دشمن در این زمینه به ویژه در مورد خواص طراحی و فعالیت سنگینی انجام داده است.
وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه امام راحل در مذاکره خود با شهید عراقی و عسگر اولادی در سال ۴۲ هدف انقلاب اسلامی را ایجاد حکومت اسلامی، بیداری اسلامی و زمینه‌سازی ظهور بیان کردند، یادآور شد: امروز این سه هدف در سطح ایران و دنیا در حال شکل‌گیری است و پیشروی است.
مصلحی تأکید کرد: انقلاب اسلامی جلو می‌رود و بیداری اسلامی شکل می‌گیرد و آل سعود کثیف عددی نیست که بخواهد جلو انقلاب بایستد لذا در گفتن شعار «مرگ بر آل سعود»، دشمن اصلی که همان آمریکاست نباید فراموش شود.
سخنان  مادر شهید احمدی روشن، شعرخوانی صابر خراسانی و نوحه سرایی مداح اهل بیت آقای شریف و پخش کلیپ هایی از سخنان مقام معظم رهبری و شهدای کاشان از سایر برنامه های این یادواره بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا