یادواره سرداران، فرماندهان و ۲۳۰ شهید و شهدای گمنام شهرستان املش برگزار شد

تا شهدا – مراسم یادواره سرداران، فرماندهان و ۲۳۰ شهید و شهدای گمنام شهرستان املش در این شهرستان برگزار شد.
قائم مقام لشکر المهدی در دوران جنگ تحمیلی و یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در مراسم مذکور به ذکر خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی پرداخت و اظهار کرد: رزمندگان دفاع مقدس برای دفاع از سرزمین خود جانفشانی‌های زیادی کردند و برگزاری یادواره‌های شهدا به این معنا است که ما به آنها نیاز داریم.
سردار لطف‌الله یداللهی، با بیان اینکه رزمندگان ایران با عاشورا پیوند خورده‌اند، تصریح کرد: رهبر این نهضت جانشین به حق امام زمان (عج) است.
وی با اشاره به اینکه شهدا در مسیری گام گذاشتند که به درک و واقعیت رسیده بودند، ادامه داد: اگر مسئله رجعت رخ دهد باز هم حاضر هستند هزاران بار دیگر جان خود را فدا کنند و در راه نظام اسلامی شهید شوند.
این رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: اگر در بخشی از جهان بیداری اسلامی رخ دهد شهدا، امام شهدا، جانبازان، ایثارگران، مردم و مسئولانی که در مسیر انقلاب و اسلام مشارکت داشتند سهیم هستند و به قدری این کار بزرگ است که همه می‌توانند زیر چتر آن قرار گیرند.
وی با تصریح بر اینکه در دوران جنگ کسی با زور به جبهه‌ها نمی‌رفت، خاطرنشان کرد: شهدا احساس می‌کردند که خدا نظاره‌گر اعمال و رفتار آنهاست و برای مبارزه با دشمن در راه خدا قیام کردند و شجاعانه به شهادت رسیدند.
یداللهی با اشاره به اینکه تاریخ برای درس‌آموزی و عبرت است و قصه نیست، خاطرنشان کرد: شجاعت و ایستادگی مردم در مقابل دسیسه و خیانت‌های دشمنان از اوایل انقلاب تاکنون به خاطر روح مقاومتی است که از امام راحل به همه مردم ایران دمیده شده است.
وی نظام جمهوری اسلامی را دارای مردمانی شجاع و رهبری بصیر دانست و یادآور شد: اگر امروز ما به عراق، مصر و سوریه برای سرکوبی داعش کمک می‌کنیم به منزله حضور در خط مقدم نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به کشور و خط مقدم خودمان خدمت می‌کنیم.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه امروز جانفشانی‌های شهدا و درایت امام راحل با بیداری اسلامی در منطقه به ثمر رسیده است، گفت: هر کس در مسیر خدا گام بردارد و از نور او روشنی بگیرد یقیناً پیروزی با اوست و اگر حزب‌الله امروز پیروز است و داعش، آمریکا و صهیونیست ذلیل هستند به خاطر قدرت مطلق خداوند است.
وی با بیان اینکه باید ایمان، اعتماد و یقین خود را به خدا تقویت بیشتر کنیم، ادامه داد: معادلات ما در پیروزی جنگ یک معادله عادی نیست و اگر خرمشهر آزاد شد برای این بود که خدا چنین خواسته بود.
یداللهی با اشاره به اینکه امروز شهدا و خانواده‌های شهدا چشم و چراغ ملت و اسلام هستند، یادآور شد: مساجد سنگر اسلام و نظام ما است و نباید این سنگر را خالی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا