اخبار

یادواره امامزادگان عشق در شهرری برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ سردار پرویز سروری عضو شورای شهر تهران، شامگاه هشتم بهمن در یادواره شهدای پایگاه شهید چمران که با حضورمنصور کتان باف شهردار منطقه ۲۰ ، حسین نصراله رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و برخی از مسئولان شهرستان در مسجد صاحب الزمان(عج) واقع در شهرری برگزار شد، عنوان کرد: شهدا مورد تکریم و احترام مردم بوده و این عنایتی از جانب خداوند باری تعالی به شهدا است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به امنیت موجود در کشور، اظهار داشت: امروز بسیاری از سیاستمداران دنیای غرب در خصوص امنیت موجود در ایران در حیرت و سرگشتگی سیر می‌کنند حیرت از آن است که چطور امکان دارد کشورهای همسایه در آتش فتنه و تروریسم بسوزند اما کشور ایران در امنیت کامل به حیات مقتدرانه خود ادامه دهد.
سردار سروری با بیان اینکه شهید دارای مقام شفاعت است، گفت: اصحاب پیامبر(ص) به عنوان بهترین افراد معرفی شدند اما شهدای امروز مقامی بس بالاتر از آنان دارند چرا که شهدای ما پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) را ملاقات نکردند ولی آنگونه که رضای ائمه اطهار(ع) بود از آرمان‌های اسلام دفاع کردند و مقتدرانه و با جانفشانی در برابر کفر ایستادند تا درخت انقلاب اسلامی به ثمر نشست.
وی با اشاره به گسترش تشیع در نیجریه، عنوان کرد: علاوه بر ایثار شهدا، صبرو مقاومت مردم موجب حفظ و گسترش انقلاب اسلامی در طی این سالها بود.
 این مسؤول شورای شهر تهران ادامه داد: امروزه در نیجریه ۱۴ میلیون شیعه وجود دارد که برای حفظ  انقلاب و اسلام با همه وجود خود جانفشانی و مقاومت می‌کنند.
سردار سروری عنوان کرد: راهنمایی‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب و وجود شهدای معزز سبب امنیت کامل در بین مذاهب و قومیت‌های گوناگون موجود در کشور شده است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم به صورت صریح اعلام می‌کند که هیچ فردی حق ندارد بگوید شهید مرده است، اظهار داشت: شهدا حیات دارند به همین دلیل دارای قدرت تاثیر پذیری و تاثیرگذاری در بین مردم هستند.
وی با بیان اینکه شهدا ذخیره اخروی پدر و مادرانی هستند که عزیزان خود را در راه حفظ اسلام تقدیم کرده‌اند، بیان داشت: بعضی از علما معتقد هستند که چون شهید مرگ ندارد و حیات دارد پس برزخ را نیز درک نمی‌کند چرا که انسان برزخ را بعد از مرگ خود، درک می‎کند و این بیانگر مقام شهید است.
سردار سروری در پایان خاطر نشان کرد: شهدا از جانب خداوند این اجازه را دارند تا از زمزم حیات استفاده کنند و این فرصت برای آنها محیا باشد تا بتوانند تاثیر گذاری و تاثیر پذیری داشته باشند اگر ما قصد تکریم شهدا را داشته باشیم باید از امانت آنها که انقلاب اسلامی است درست محافظت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا