یادواره‌ها تفسیر خون شهدا است

تا شهدا – حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی دقایقی پیش در یادواره ۸۱ شهید منطقه آزاد انزلی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این شهرستان، اظهار داشت: شهدا دل‌هایشان را آسمانی کردند و در راه دفاع از دین مبین اسلام به شهادت رسیدند.
وی با بیان اینکه ایمان و اقتدار مهمترین سلاح شهدا است، افزود: یادواره‌های شهدا بر محور جهاد و شهادت شکل می‌گیرد و به نام عزیزانی تشکیل می‌شود که تمام هستی خود را انفاق کردند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: یادواره‌ شهدای منطقه آزاد انزلی سبک جدیدی است، شهدا رسالت خود را به خوبی انجام دادند و همه ما در قبال پاسداری از خون شهدا مسئولیم.
تقوی با تأکید بر اینکه در قبال شهدا مسئول و وظیفه داریم، تصریح کرد: نخستین رسالت ما در برابر شهدا معرفی راه و هدف شهدا به اقشار مختلف است، شهید را وارث معرفی می‌کنیم و شهید وارث انبیا و اولیا است.
وی با اشاره به اینکه شهدا سرمایه‌های انسانیت هستند، افزود: شهدا در صحنه‌های مقاومت تلاش کردند و در میدان رزم جنگیدند و به شهادت رسیدند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به زیارت وارث، خاطرنشان کرد: شهید وارث همه ارزش‌های الهی است و شهید با تمام وجودش از سرمایه‌های الهی و انبیای الهی پاسداری کرد.
تقوی با بیان اینکه معرفی شخصیت عملی شهید وظیفه دوم ما است، گفت: شهید برای اقامه نماز و ایثار ذکات و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید.
وی با اشاره به قربت شهید، خاطرنشان کرد: پاسداری از خون شهدا وظیفه سوم ماست و ما باید از خون پاک شهدا دفاع کنیم، خون در مکتب شهدا اگر در راه خدا ریخته شود ارزشمند است.
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه امام حسین(ع) ثارالله است، اظهار کرد: بعد از شهدا باید خون خواه شهدا بوده و از ارزش‌های جوشیده از خون شهدا باید محافظت شود.
تقوی با تصریح بر اینکه وظیفه داریم از خون شهدا حمایت کنیم، گفت: خون شهدا دارای ارزش بالایی است و تفسیر خون شهید رسالت چهارم ما است و یادواره‌های شهدا تفسیر خون شهدا هستند.

منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا