یادواره‌های شهدا در نهایت سادگی و به‌دور از تجملات برگزار شود

تا شهدا – سیدعلی موسوی، فرماندار قزوین در نشست ستاد کنگره شهدای این شهرستان که صبح امروز، ۱۸ آبان در فرمانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ شهادت و ایثار نیاز امروز جامعه ماست و همه وظیفه داریم در جهت تحقق اهداف کنگره شهدا برای معرفی دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و ترویج آرمانهای شهدا تلاش کنیم.

موسوی افزود : هر خدمتی در راه معرفی شهیدان را وظیفه خود می‌دانیم و در جهت تحقق این موضوع باید با بهره گیری از تجربه سایر استان ها، زمینه جمع آوری ، ثبت و ضبط و در نتیجه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت فراهم شود.

فرماندار قزوین در ادامه سادگی و اخلاص را از ویژگیهای بارز شهدا خواند وگفت : یادواره شهدا باید در نهایت سادگی و بدور از تجملات برگزار شود تا در جهت انتقال آرمانهای شهدا و دفاع مقدس به مردم به ویژه نسل جوان و آیندگان تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

دبیر ستاد کنگره شهدای شهرستان قزوین در این جلسه با ارائه گزارشی بیان کرد: شهرستان قزوین در دوران دفاع مقدس یکهزار و۵۰۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که ۸۳۰ نفر از آنان شهدای شهر قزوین محسوب می شوند.

به گفته‌ کاظمی با توجه به راه‌اندازی کنگره شهدای شهرستان قزوین، تاریخ شفاهی و آثار به جای مانده از ۳۸۰ شهید شهر قزوین تاکنون مستندسازی شده است.

وی همچنین خواستار ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول و خانواده شهدا و تأمین امکانات لازم به منظور جمع آوری و مستندسازی آثار شهدا و ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت شد.

در ادامه این نشست نمایندگان دستگاه‌های مسئول از جمله بنیاد شهید، شورای شهر، شهرداری قزوین و آموزش و پرورش نسبت به همکاری لازم در جهت اجرای طرح مستندسازی زندگی شهدای شهرستان قزوین قول مساعد دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا