یادمان شهدای گمنام علقمه بابلسر ساخته می شود

تا شهدا – سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در جلسه هماهنگی تکمیل سازه یادمان ۳ شهید گمنام دفاع مقدس انقلاب اسلامی ایران در پارک علقمه محله کاظم آباد بابلسر، اظهار داشت: این ۳ شهید گمنام و گرانقدر انقلاب اسلامی در ۱۹ دی ۹۲ و با حضور سردار باقرزاده و جمع زیادی از مسئولان و مردم شهیدپرور و انقلابی کشور جانمایی و به خاک سپرده شدند.
وی افزود: محله کاظم آباد بابلسر به دلیل همجواری با رودخانه بابلرود، پارک تفریحی و برگزاری بسیاری از مراسم های مذهبی در مناسبت‌های مختلف، محل رفت و آمد جمعیت زیادی از مردم بوده که بنابر درخواست اهالی شهیدپرور و انقلابی این محل و بازدیدهای به عمل آمده از سوی مسئولان مرتبط، به عنوان محل خاکسپاری و ساخت یادمان ۳ شهید گمنام دفاع مقدس و انقلاب اسلامی برگزیده شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، تصریح کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، فرمانداری، شهرداری و پیشکسوتان دفاع مقدس بابلسر، مراحل ساخت یادمان ۳ شهید گمنام در پارک علقمه محله کاظم آباد بابلسر، تا پایان آبان ماه امسال به پایان خواهد رسید.
سردارملکی، خاطرنشان کرد: یادمان شهدای گمنام علقمه بابلسر در مراسم یادواره ۳ شهید گمنام و شهدای محله کاظم آباد بابلسر، مصادف با سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه ۲۳۱ شهید گمنام در ۷۷ مکان مقدس در سراسر مازندران خاکسپاری و تدفین شده اند، گفت: این ۷۷ مکان در جوار مزار شهدای انقلاب اسلامی و آستان مقدس امامزاده های مازندران بنا شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، با اشاره به اینکه در برخی از این ۷۷ مکان مردم به صورت خودجوش و براساس نیازمندی‌هایی که در آن محل وجود دارد، یادمان شهدای گمنام را ایجاد کردند، افزود: یادمان و مزار شهدای مقدس انقلاب اسلامی بهترین مکان برای حضور جوانان و مردم مازندران جهت بهره‌مندی از کرامات اخلاقی و انسانی این شهدای والامقام است.
سردار ملکی، با بیان اینکه بودجه اصلی ساخت این سازه‌ها توسط مردم، شهرداری‌ها، پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و خانواده‌های معزز شهدای انقلاب اسلامی تامین می‌شود، تصریح کرد: به برخی از سازه‌ها مبلغی از ۳۰ تا ۷۰ میلیون ریال بودجه حمایتی اعطا می‌شود که به صورت تبرکی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا