اخبار

یادبود سردار شهید الیاس کاظمی باعنوان «آبروی محله، افتخارمحله» درساوه برگزارشد

به گزارش تا شهدا؛ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ساوه زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا را تأکید مقام معظم رهبری و راه برون رفت از معضلات و مشکلات فرهنگی جامعه دانست و گفت: دربرگزاری یادواره شهدا باید به سیره اخلاقی، عبادی و سیاسی شهدابه درستی پرداخته شود، به دلیل اهمیت جایگاه ولایت درجامعه، امروزه دشمنان داخلی و خارجی شخص ولایت فقیه را هدف قرار داده‌اند که این امر نیازمند توجه و الگوگیری از شهدا است.
سیدمصطفی کشفی افزود: امروز ترویج و تبلیغ پیام شهدا و ارزش‌های انقلاب ازجمله وظایف ماست که هریک ازما باید یک رسانه برای تبلیغ فرهنگ شهید و شهادت درجامعه باشیم تا ارزش‌های دفاع مقدس درجامعه حفظ شود.
وی گفت: شهیدان ما الگو گرفته ازشهدای عاشورا هستند و تا زمانی که ما به این اصل مهم پایبند باشیم به کشور آسیبی وارد نمی‌شود.
این مقام مسئول به نقش خانواده شهدا درتربیت چنین فرزندانی اشاره کرد و افزود: صبر زینب گونه خانواده این شهیدان و همراهی آنان بانظام اسلامی ستودنی است.
درادامه سردار احمد جمالی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بابیان خاطراتی از رزمندگان شهرستان ساوه درطول هشت سال دفاع مقدس گفت: عامل اصلی پیروزی رزمندگان درهشت سال دفاع مقدس عامل معنویت بود و ما هیچگاه درطول جنگ ازلحاظ تسلیحات و نیرو به عراق نرسیدیم ولی معنویت دلیرمردان ایران اسلامی موجب پیشروی به خاک دشمن شد.
این زرمنده جنگ تحمیلی بیان کرد: موفقیت و سعادت امروز جامعه درگرو حرکت در راه شهیدان والامقام کشورمان است چون مامدیون شهیدانی هستیم که علیه دشمنان این مرز و بوم شجاعانه درمیدان رزم جنگیدند.
جمالی ادامه داد: این شهیدان بزرگوار با تأسی به سرور و سالار شهیدان برای تحقق اصول و ارزش‌های اسلام و دفاع از انقلاب جان خود را فدا کردند و به طور حتم در زمره یاوران آن بزرگوار به شمار می‌آیند.
گفتنی است این یادواره باحضور خانواده‎های شاهد و ایثارگر روستا احمدآباد، همرزمان شهید و رئیس و کارکنان بنیادشهید و امور ایثارگران ساوه و باهمکاری این بنیاد برگزارشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا