گلپایگان آماده استقبال از ۵۰ شهید غواص و گمنام دوران دفاع مقدس

تا شهدا: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان گفت:  روز پنجشبه شهرستان گلپایگان میزبان ۵۰ تن ازشهدا خواهد بود که ۲۰ تن از این شهدای گرانقدر غواصان دست بسته و سی نفر مابقی از گمنامان شهید هشت سال جنگ تحمیلی هستند.
سرهنگ محمد اسماعیل علیشاهی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت استقبال از شهدا در شهرستان ضمن بزرگداشت یاد شهدا اظهار کرد: این نشست با هدف اطلاع رسانی استقبال پر شور از شهدای گمنام و غواصانی که با دست‌های بسته در جزیره ام الرصاص در عملیات کربلای ۴ به طرز ناجوانمردانه به شهادت رسیدند، تشکیل شده است.
وی با اشاره بر ۲۹ سال چشم انتظاری خانواده های معظم این شهدا عنوان کرد: اکنون شاهد بازگشت و حضور این عزیزان در میهنمان هستیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان با بیان توفیق حضور در عملیات کربلای چهار به عنوان نیروی خط شکن بیان کرد: ما نمی دانیم در شب ظلمانی ۴ دی ماه سال ۶۵ در این عملیات چه اتفاقاتی در منطقه خرمشهر و در دهانه اروند رود در خلیج فارس فارس افتاد.
سرهنگ علیشاهی با اشاره به حضور غواصان از گردان های امام محمد باقر و گردان یا زهرا از لشکر امام حسین در عملیات افزود: آن شبی که این عزیزان در پیشاپیش ما و خط حمله حرکت کردند واقعا گویا محشری بود که هنوز نمی دانیم چه اتفاقاتی در این شب رخ داد.
وی تصریح کرد: اگر ما یک سال تلاش بکنیم و جلسات مذهبی و بصیرتی بگذاریم عطر حضور این عزیزان در نیمه روزی در شهر به اندازه یک سال بار معنوی دارد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان خبر داد: شهدا روز پنج شنبه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه از ورودی محله ورزنه وارد شهرستان ما خواهند شد و تا شهر گلپایگان و میدان ۱۷ شهریور در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تشییع خواهند شد سپس مسیر حرکت به سمت جایگاه سخنرانی در میدان فردوسی خواهد بود و  پس از انجام مراسمات به سمت شهرستان خوانسار حرکت خواهند کرد.
سرهنگ علیشاهی در ادامه بیان کرد: تا الان دو جلسه شهرستانی و یک جلسه در ناحیه برای تقسیم وظایف در این مراسم تشکیل شده است.
* گلپانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا