گل‌های محمدی این عکس

تا شهدا: تصویر سه تن از فرماندهانِ شهید لشکر ۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه وآله) در یک قاب به ثبت رسیده است.
شهیدان «سید محمدرضا دستواره»، «حسن زمانی» و «محمد سه تن» از جمله نیروهایی بود که به همراه «حاج احمد متوسلیان» از مریوان به جبهه ی جنوب عزیمت کردند و از کادرهای نخستینِ «لشکر ۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه وآله)» به شمار می روند اما «محمد پوراحمد خمینی» مدتی بعد به این لشکر پیوست.
علت همراهی این شهیدان با هم در تصویری که مشاهده می کنید، عضویت هر سه آنان در «تیپ سوم ابوذر» از « لشکر ۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه وآله)» است. فرماندهی این تیپ در سال ۶۱ شمسی، برای مدتی بر عهده‌ی «سید محمدرضا دستواره» بود و معاون دومی ایشان هم بر عهده‌ی «حسن زمانی» قرار داشت. با توجه به تاریه شهادت «محمد سه تن»، این تصویر، در همان روزها به ثبت رسیده است.
«محمد سه تن» پیش از سه نفر دیگر در این عکس، خلعت شهادت پوشید. ایشان در زمان شهادت، از معاونین فرمانده‌ی «گردان خندق»(از تیپ سوم ابوذر) بود. «حسن زمانی» در عملیات خیبر، در حالی که فرماندهی «گردان حمزه» را بر عهده داشت، پای بر بساطِ «عندربهم یرزقون» گذاشت. «سید محمدرضا دستواره» در «عملیات کربلای یک»، پنجه بر بام عرش گرفت و سرانجام، «محمد پوراحمد خمینی» در «عملیات «کربلای۵» بال در بال ملائک گشود. او در زمان شهادت، جانشین فرماندهی گردان «انصارالرسول(صلوات الله علیه و آله) بود.
 
هدیه به ارواح بلندپروازشان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
* مشرق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا