گلزار شهدای ۱۹۰ روستای قزوین فاقد روشنایی است

به گزارش تا شهدا؛ غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا، با اشاره به اینکه بیش از یک هزار شهید در گلزار شهدای شهر قزوین است، گفت: سنگ مزار آنها به دلیل تخریب شدن در گذر زمان، نیازمند تعویض است.
وی افزود: تعویض سنگ مزار شهدا از جمله درخواست‌های خانواده‌های شاهد و ایثارگر است که تاکنون تعداد کمی از آنها انجام شده و مابقی نیازمند اعتبارات است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: اعتبارات خوبی توسط مسئولان دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شده که هنوز تخصیص نیافته که با جذب آن می‌توان اقدامات لازم را در تعویض سنگ مزار شهدای قزوین انجام داد.
حقایق‌پور با بیان اینکه شهرداری قزوین تعویض یکصد سنگ مزار شهدای قزوین را بر عهده گرفته است، افزود: ضمن تشکر از زحمات آنها، درخواست داریم، اقدامات لازم در تامین و تخصیص اعتبارات این پروژه صورت بگیرد تا عملیات اجرایی آن، سریعتر آغاز شود.
 وی با اشاره به اینکه گلزار شهدای یکصد و ۹۰ روستای استان قزوین از روشنایی کافی طبق استانداردها برخوردار نیست، گفت: تقویت روشنایی این مکان مقدس طبق مصوبه جلسه گذشته در دستور کار مسئولان شرکت توانیر و نیروی برق استان قزوین قرار گرفته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: با توجه به اینکه گلزارهای شهدا از بهترین مکان‌های فرهنگی است، با تقویت روشنایی گلزارها، می‌توان برنامه‌های مختلفی را در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اجرا کرد.
این مسئول به ساماندهی گلزار شهدای خوزنین و شهر شال و گسترش فضای سبز و طراحی المان شهدای مفقودالاثر در گلزار شهدای قزوین اشاره کرد و گفت: اجرای این برنامه‌ها نیز در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گرفته که باید اقدامات لازم سریعتر انجام شود تا مردم از این مکان‌های مقدس بهره‌های معنوی لازم را ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا