گلزار شهدای پلدختر ساماندهی شود

به گزارش تا شهدا؛ غلامعلی محمودوند عصر امروز در جلسه ساماندهی گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام شهرستان پلدختر اظهار داشت: قبور شهدای مربوط به روستاهای «قلعه نصیر»، «جلوگیر»، «پاعلم»، «چم مهر» و «زیودار» نیازمند ساماندهی هستند.
وی افزود: تعداد ۳۲۰ مزار شهید در گلزارهای شهدای سطح شهرستان وجود دارد که ۱۴۱ مزار شهید در گلزار مرکزی شهرستان  شهر پلدختر قرار دارد و از این تعداد ۱۲۳ مورد ساماندهی و ۱۸ مورد دیگر امسال تأمین اعتبار شده و در حال اقدام است .
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پلدختر بیان کرد: گلزار شهدای معمولان دارای ۳۱ مزار شهید است که تمام آن‌ها توسط اداره راه و شهرسازی ساماندهی شده‌اند.
وی عنوان کرد: تعداد ۱۴۸ مزار شهید در روستاهای شهرستان به صورت پراکنده و تک مزاری هستند که از مجموع ۳۲۰ مزار شهید شهرستان تعداد ۷۵ مزار ساماندهی نشده‌اند و تا کنون اعتبار ۳۰ مورد جهت ساماندهی دریافت شده و مناقصه اعلام شده و جهت آغاز کار در حال عقد قرارداد با پیمانکار است.
محمودوند تصریح کرد: سال گذشته اداره راه و شهرسازی شهرستان تعداد پنج مورد از قبور شهدا را ساماندهی کرده و امسال نیز جهت ساماندهی گلزار شهدای پراکنده و تک مزاری روستایی اعلام آمادگی کرده است که جای تقدیر دارد.
وی به مشکلات گلزار شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی این شهرستان که همراه با آب و هوای بسیار گرم در تابستان است و مسقف نشدن گلزار شهدای شهر پلدختر به دلیل عدم تأمین اعتبار لازم هرساله ما با موجی از شکایات و اعلام نارضایتی از سوی خانواده‌های معظم شهدا روبه رو هستیم.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر با بیان اینکه برخی از قبور به دلیل بارندگی و گرمای زیاد ترک و شکاف برداشته‌اند، گفت: به همین دلیل در برگزاری مراسم‌ها نیز با مشکلاتی روبه‌رو هستیم که آنها را منعکس نموده‌ایم.
وی افزود: گلزار مرکزی شهدای پلدختر فاقد روشنایی است و آسفالت آن به مرور زمان از بین رفته و در فصول بارندگی گل و لای ایجاد می‌شود که جا دارد شهرداری پلدختر نسبت به این مهم توجه و اقدام نماید.
محمودوند اظهار داشت: گلزار شهدای روستاهای «تنگ فنی»، «جلگه» و معمولان دارای روشنایی هستند اما از نظر لوله‌کشی آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی نیاز به همکاری شرکت آب و شهرداری داریم.
وی عنوان کرد: از اداره راه و شهرسازی تقاضا داریم نسبت به آسفالت جاده‌های منتهی به گلزار شهدای پراکنده در روستاها، بنیاد شهید را یاری دهند.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر بیان کرد: برای امنیت بیشتر و جلوگیری از شکستن در و شیشه‌های پنجره اطراف  قبور از شهرداری معمولان می‌خواهیم که نسبت به حفاظت  گلزار شهدا بعد از ساماندهی توجه بیشتری شود.
علی‌محمد گنجی، معاون نیروی انسانی ناحیه مقاومت بسیج پلدختر در این رابطه گفت: عملیات اجرای یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر در سال ۹۱ آغاز و قرار شد پنج میلیارد ریال اعتبار از سوی اداره میراث فرهنگی برای ساماندهی شهدای گمنام اختصاص داده شود اما تاکنون خبری از آن نیست.
وی خاطرنشان کرد: ۸۰۰ میلیون ریال در کمیته‌ای در شهرستان به شهدای گمنام اختصاص یافت که عملیات جاده دسترسی و آسفالت و تأمین روشنایی آن انجام شد.
معاون نیروی انسانی ناحیه مقاومت بسیج پلدختر افزود: باید تلاش‌هایی زیادی انجام شود تا ما از این مظلومیت چهار ساله خارج شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا