اخبار

گلزار شهدای محمودآباد ساوه ثبت ملی می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ سیدمصطفی کشفی ضمن اعلام این خبر افزود: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و حماسه آفرینی شهدا به نسل‌های مختلف جامعه مهم‌ترین رسالت همگانی است.
رئیس بنیاد ساوه با بیان اینکه گلزار شهدا معرف ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام است، ادامه داد: گلزارهای شهدا مکان‌های مقدسی است که همواره مأمن عاشقانی است که درگلزار گردهم می‌آیند و با زیارت مزارپاک شهدا به شور ونشاط معنوی دست می‌یابند و یادآور ازخودگذشتگی رزمندگانی است که برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و تداوم آن ازجان خود گذشتند.
وی گلزار شهدا را متعلق به تمام جامعه عنوان کرد و افزود: به منظور صیانت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده گلزارهای شهدا، در فهرست آثار ملی ثبت می‎شود.
کشفی افزود: هرچه داریم ازخون پاک شهداست و اگر شهدا و خانواده این عزیزان نبودند، اکنون ایران و انقلاب اسلامی با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود.
این مقام مسئول ادامه داد: جنگ بلافاصله پس از پیروزی انقلاب به ما تحمیل شد و نوجوانان و جوانان با رشادت‌های خود و از دست دادن جان خویش، خاک مملکت را از گزند دشمنان محفوظ نگه داشتند.
وی تأکید کرد: ماوظیفه داریم رشادت‌ها و دلاوری‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان را به جوانان امروز انتقال دهیم تا آنها بدانند  اگر هستند و آرام زندگی می‌کنند، به خاطر خون پاک شهیدان است.
رئیس بنیاد ساوه گفت: شهدا مظهر اقتدار و عظمت ملت بزرگ ایران هستند که با نثار جان خود انقلاب را از طوفان حوادث حفظ کردند وآنها تمام هستی خود را ارزانی کردند تا ناموس و مملکت ما ازگزند دست درازی بیگانگان درامان باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا