گلزار شهدای روستای سنگان رشتخوار ساماندهی می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ محسن سلطانی با اشاره به فعالیت‌های شش ماه گذشته بنیاد رشتخوار تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران رشتخوار در زمینه‌هایی از جمله برگزاری یادواره‌ها و یادمان ها و همچنین ساماندهی گلزار شهدا تاکنون فعالیت مطلوبی داشته است.
وی با اشاره به برگزاری یادواره ها در این شهرستان خاطرنشان کرد: تاکنون ۷ یادواره و ۵ یادمان در قالب گرامیداشت یاد و خاطره شهدایی از جمله شهید ساداتی، ندافی، قاسم‌پور و معصومی در رشتخوار و روستاهای اطراف آن برگزارشد.
سلطانی از تجلیل ایثارگران این شهرستان نیز صحبت به میان آورد و بیان کرد: در نیمه نخست سال جاری از ۷ دانش آموز نمونه این شهرستان با اهدا لوح یادبودی تقدیر شده است، همچنین در راستای ارزش نهادن به ایثارگران رشتخوار در مراسمی از ایثارگران روستای باسفر این شهرستان تجلیل شد.
رئیس بنیاد رشتخوار گفت: در طرح سپاس و در راستای ارج نهادن به ارزش‌های والای خانواده‌های شاهد و ایثارگر رشتخوار، قریب به ۱۰۰ دیدار با این خانواده‌های صبور صورت گرفت.
وی افزود: خوشبختانه در موضوع برنامه‌های مناسبتی در بنیاد رشتخوار فعالیت‌های خوبی شکل گرفته است که از جمله آنها می‌توان به برگزاری مراسم‌های معنوی مختلف در حسینیه شهیدان جلالی و اشرفی در روستای سنگان و باسفر و ولادت حضرت علی(ع) و تقدیر از پدران شاهد و ایثارگر این شهرستان اشاره کرد.
سلطانی از برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای خانواده‌های شاهد و ایثارگر این شهرستان خبر داد وگفت: در دهه کرامت سال جاری بیش از ۱۰۰ خانواده شاهد و ایثارگر در قالب سفری روحانی و روح‌افزا به مشهد مقدس سفر کردند.
وی در ارتباط با ساماندهی گلزار شهدای رشتخوار و روستاهای این شهرستان هم گفت: تنها پروژه ساماندهی گلزار شهدا در گلزار یک شهید گمنام و ۵ شهید روستای سنگان رشتخوار انجام می شود که پس از تخصیص اعتبار این پروژه آغاز به کار می‌کند، البته در کنار این پروژه، مزار شهید علی اکبر علی اکبری از شهدای نیروی انتظامی این شهرستان در روستای ملک‌آباد نیز نوسازی شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رشتخوار گفت: اول مهرماه سال جاری همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی زنگ ایثار در مدارس رشتخوار و روستاهای تابعه این شهرستان نواخته شد که در این مراسم متنی از سوی حجت الاسلام والمسلیمن شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران قرائت شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا