اخبار

گلزار شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد ثبت ملی می شود

تا شهدا؛ سید مصطفی مهدی عصر روز چهارشنبه ۲۵ آذر ماه در جلسه اولیه با مدیرکل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ویژگی های بی نظیر گلزارهای شهدا در سراسر استان از شروع اقدامات اداری برای اجرای طرح ثبت ملی گلزار های شهدا خبر داد.
وی در این باره گفت: برخی از گلزارهای شهدا در استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ تعداد مزارهای شهید ظرفیت ثبت شدن در فهرست اماکن ملی  را دارند .
مهدی ضمن بیان این مطلب که حتی گلزار شهدای برخی از روستاها ظرفیت چشمگیری برای ثبت شدن دارند، اظهار داشت: برخی از روستاهای کوچک که جمعیت آنها بسیار کم است، شهیدان متعددی دارند مثلا گلزار شهدای روستای «ده برافتاب» استان که یک روستای کوچک است، ۳۰ مزار شهید را در خود جای داده که این تعداد مزار به نسبت خانوارهای ساکن در این روستا، بی نظیر است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد درباره مراحل طرح  اجرایی شدن ثبت ملی گلزارهای شهدا، گفت: ما این طرح را به عنوان یک عملکرد مهم در راستای حفظ و معرفی گلزار شهدا پی گیری می کنیم که در این مسیر، مکاتبات اولیه با کمک میراث فرهنگی استان برای ثبت گلزار شهدا را آغاز کرده ایم و امیدواریم بتوانیم در آینده برخی از این گلزارها را، نخست به ثبت ملی برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا