گلباران وعطرافشانی مزارمطهر شهدا

به گزارش تا شهدا؛ پیاده روی از ساعت ۱۴ با حضور تعدادی از بسیجیان از مقابل مسجدجامع آغاز شد که درطول مسیرجمع کثیری به این کاروان پیوسته وبه زیارت قبورمطهرشهدا درگلزارشهدی ینگی امام شتافتند .
قبل از مراسم عطرافشانی وگلباران مزارمطهرشهدا،فرماندارساوجبلاغ طی سخنان مبسوطی به تاریخچه آغازجنگ تحمیلی توسط دشمن بعثی پرداخت وگفت: دفاع مقدس نقطه عطف و برجسته تاریخ ملت ایران و جهان اسلام است.
وی با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی علیه ایران از نظر زمان دو برابر جنگ جهانی اول و یک و نیم برابر جنگ جهانی دوم طول کشید ابراز داشت: مهم‌تریم ویژگی جنگ تحمیلی شرکت و حضور مجموعه‌ای از قدرت‌های جهان علیه یک کشور تازه انقلاب‌کرده ایران است.
فرماندارساوجبلاغ ویژگی مهم دفاع مقدس را رهبری یک مرجع تقلید شیعی به‌عنوان فرمانده کل قوا عنوان کرد و افزود: آنچه که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را در مقابل تهاجم همه‌جانبه استکبار جهانی به سرکردگی صدام به پیروزی رساند و ما را در جهان به‌عنوان اولین کشور مسلمان در مقابله با مستکبران و جهان‌خواران خبرساز کرد، فرماندهی امام راحل بود.
پالیزگیر ایمان به خدا و جهان آخرت، رهبری امام راحل و اعتقاد و ولایی‌بودن ملت و رزمندگان را از مهم‌ترین دلایل پیروزی ایران در جنگ تحمیلی دانست.
وی دفاع مقدس را اولین امتحان ملت ایران در مقابله با جهان استکبار عنوان کرد و افزود: شهیدان و ایثارگران شخصیت انسانی و اسلامی خود را با جنگیدن تا سر حد جان و رسیدن به درجه رفیع شهادت در این امتحان بزرگ ثابت کردند.
این مقام مسئول ادامه داد: کاروان انقلاب اسلامی به رهبری پنهانی منجی عالم بشریت مهدی موعود و رهبری پیدای خورشید انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله) در حرکت است و کسانی که ضعیف و سست عنصر باشند از این کاروان جا خواهند ماند.
وی بیان داشت: یکی از مهمترین اصول انقلاب ریزش نکردن از خانواده انقلاب و داشتن بصیرت لازم در برخورد با فتنه‌ها  است.
پس ازسخنرانی فرماندارساوجبلاغ،حاضرین درمراسم با اهدای شاخه های گل وعطر افشانی قبورمطهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده وفاتحه خواندند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا