اخبار

گفتمان و یاد شهدا باید زنده نگه داشته شود

به گزارش تا شهدا؛ صفرعلی براتلو معاون سابق امنیتی استانداری تهران شامگاه ۳۰ بهمن در یادواره ۷۴ شهید بسیج مسجد حضرت ابراهیم خلیل(ع) که درهمین مسجد و با حضور خانواده معزز شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم، بسیجیان و مسؤولان لشگری و کشوری برگزار شد، گفت: برگزاری یادواره شهدا تداعی شجاعت و ایثار این عزیزان و تقدیر و تشکر از خانواده معزز شهدا به شمار می‌رود.
معاون سابق امنیتی استانداری تهران با بیان اینکه ارج نهادن به خانواده معزز شهدا در سیره عملی امام راحل به عینه دیده می‌شد، بیان داشت: امام راحل صبر را در استقامت و پایداری می‌دید و مفهوم صبر را به صورت عملی در مسیر مبارزه با ظلم تسریع نمود.
وی افزود: افراد بسیار در دفاع مقدس مقاوم و صبور بودند اما بعد از جنگ به دلیل رفاه زدگی مقاومت خود را از دست دادند اما رزمندگان به تاسی از امام راحل در برابر طاغوت و ظالم مقاومت کردند تا ارزش‌های انقلاب را حفظ کنند و این به دلیل آن بود که امام راحل باورهای مردم ایران را ۱۸۰ درجه تغییر داده بود و این مرد الهی قلب‌ مردم را به تسخیر خود در آورده بود.
براتلو با بیان اینکه جوانان قبل از فعالیت‌های سیاسی امام راحل، جرات کوچکترین تحرکی بر علیه ظلم نداشتند، اظهار داشت: امام راحل با انقلاب خود جوانان را طوری پرورش داد که از کوچکترین خطری واهمه به دل راه ندهند و این مساله در جنگ تحمیلی به صورت آشکارا ظهور و بروز یافت.
وی ادامه داد: ما باید گفتمان و یاد شهدا را زنده نگاه داریم و از ملامت هیچ شخص و گروهی غمگین نشویم؛ امروز بسیاری از افراد تلاش دارند فرهنگ ایثار و شهادت را تغییر دهند به همین جهت ما باید مراقب این حرکت خطرناک باشیم و با تقوای الهی از آسیب رساند دشمنان به انقلاب اسلامی و آرمان‌های شهدا جلوگیری کنیم.
معاونت استاندار تهران با بیان اینکه امام راحل معنای توکل را در سایه کوشش و تلاش برای مردم تبیین نمود، گفت: انتخابات هفته پیش‎رو بسیار حائز اهمیت است به همین سبب نیاز به تلاش در سایه توکل به خدا دارد.
براتلو با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی افرادی بودند که به اسم تقیه امام راحل را در عرصه‌های مختلف مبارزه تنها گذاشتند، ابراز کرد: تقیه در جایی که مجاهدت باشد معنا پیدا می‌کند و این امر با فرهنگ شهادت یکسان نیست.
وی با اشاره به منشور امام راحل، اظهار داشت: امام راحل در منشور خود اینگونه بیان فرموده است که انقلابی که شهید ندهد و درگیری نداشته باشد انقلاب نیست.
معاونت استاندار تهران در پایان خاطر نشان کرد: یادواره شهدا باید در جامعه موج ایجاد کند چرا که این شهدا با ۴۰ کشور دنیا یک تنه جنگیدند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان فتح شود در آن روز همه دنیا درصدد شکست دادن انقلاب اسلامی بودند اما شهدا همچون پولاد آهنی در برابر هجوم دشمنان مستکبر ایستادند و از انقلاب دفاع کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا