"گردان قاطرچی" پرخواننده ترین کتاب دفاع مقدس در حوزه نوجوان

تا شهدا: ،فاطمه آدینی در نشست برنامه ریزی هفته دفاع مقدس با بیان ایینکه همه ساله برنامه های فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان در هفته دفاع مقدس برگزار می کنیم گفت: کارگاههای نقاشی و ادبی که نقاشی ها و دلنوشته های نوجوانان درباره دفاع مقدس و شهدا و ایثارگران  ایجاد میشود.

وی بیان کرد: شیشه نوشته های دفاع مقدس نوجوانان در کلاسهای مدرسه درباره شهدای یک از فعالیتهای خلاقانه بوده است که در کانون انجام می شود.
وی هم چنین به برگزاری ایستگاه نقاشی اشاره کرد و گفت: به مناسبتهای مختلف ایستگاه نقاشی برگزار کردیم که آرشیوی از نقاشی کودکان و تصور آنها از جنگ و دفاع مقدس موجود است که می شود برای ک نمایشگاهها استفاده نمود.
""
آدینی هم چنین به آثار مکتوب دفاع مقدس در حوزه نوجوانان اشاره کرد و گفت: کتاب "گردان قاطر چی ها" ی داوود امیریان، یکی از کتابهای پرخواننده کانون بوده است که خاطرات شهدا و رزمندگان را با زبان طنز بیان شده است و حتی جلسه نقد و بررسی این کتاب هم در بشرویه با حضور کودکان و مادران آنها برگزار شده است.
وی افزود: درست است که جنگ اتفاق خوشایندی نبوده است  اما خاطرات رزمندگان نشان می دهد که چقدر با روحیه بودند و فضای جبهه ها تنها غم و اندوه نبوده است.
کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: در یادواره شهدا باید حضور کودکان و نوجوانان را هم داشته باشیم هرچند آنها جنگ را لمس نکرده اند اما شنیدن خاطرات ابثارگران قعطا در آنها تاثیر گذار خواهد بود.
* دانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا