گرامیداشت یاد و خاطره شهدا انقلاب اسلامی را بیمه می‌کند

تا شهدا – حجت‌الاسلام و‌المسلمین عباسعلی خزاعی ظهر امروز در یادواره شهید علی اکبر یوسفی که در روستای سیدال شهرستان نهبندان برگزار شد به آیات قرآن و روایات در مقام شهدا اشاره کرد و اظهار داشت: شهیدان همیشه زنده هستند و یاد و خاطره آنها برای همیشه در تاریخ ماندگار است.

وی ادامه داد: شهیدان با فدای باارزش‌ترین سرمایه خود یعنی جانشان با خداوند معامله کردند.

امام جمعه نهبندان افزود: برگزاری یادواره شهدا به دلیل تجدید پیمان با شهدا، حرکت کردن در مسیر شهدا و استفاده از وصیت‌نامه شهدا است.

خزاعی با اشاره به اینکه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا انقلاب اسلامی را بیمه می‌کند، گفت: ملتی که در برابر دشمنان ایستادگی می‌کند و شهید می‌دهد و با ظلم مقابله می‌کند انقلاب آن بیمه است.

وی تصریح کرد: امروز و در قرن بیست و یک گروه‌های تروریستی تکفیری بزرگ‌ترین جنایت‌ها را در کشورهای اسلامی انجام می‌دهند و انسان‌ها را سر می‌برند و زنان را به بردگی می‌گیرند و کشورهای غربی که دم از حقوق بشر می‌زنند، مرده‌اند.

امام جمعه نهبندان ادامه داد: به برکت خون شهیدان امروز ایران اسلامی در امنیت کامل قرار دارد و برای این امنیت ملت ایران بهای بزرگی داده ‌و وظیفه همگان است که از دستاوردهای این انقلاب دفاع و حراست کنند.

خزاعی با اشاره به اینکه در دورانی دفاع از کشور به حضور در جبهه‌های جنگ بستگی داشت، اضافه کرد: امروز دفاع از دستاورد‌های انقلاب مهم است و نسل جوان باید وصیت‌نامه شهیدان را بخوانند و از آنها پیروی کنند.

وی افزود: خانواده‌های شهدا اسطوره‌های دفاع مقدس هستند و همگان وظیفه دارند که از آنان تجلیل و تکریم کنند و باید خاطرات آنها ثبت شود تا نسل‌های بعد از این خاطرات بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا