اخبار

گرامیداشت شهدا یک رسالت است

به گزارش تا شهدا؛ مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سه شهید فرمانداری تبریز در ۸سال دفاع مقدس با حضور خانواده های محترم شاهد وایثارگر، مردم و مسئولان، استوار آذر مدیرکل اموراجتماعی استانداری آذربایجان شرقی و مشاور استانداردرامور شاهد وایثارگر، قاسم صمدیان مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان، رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز، در سالن جمهوری اسلامی برگزار شد.
رحیم شهرتی‌فر با بیان اینکه گرامیداشت شهدا و برنامه‌های یادبود باید هر روز بیشتر از گذشته برگزار شود، اظهار داشت: برگزاری این مراسم‌ها موجب می‌شود تا حماسه شهدا، ایثار، مقاومت و فداکاری آنان در جامعه احیا شده و ماندگار شود.
فرماندار تبریز یادآور شد، برگزاری برنامه‌های گرامیداشت شهدا یک رسالت و وظیفه بوده و گردهمایی مردم و مسئولان در این برنامه‌ها یک ادای وظیفه به شمار می‌رود.
شهرتی‌فر عنوان کرد: انقلاب اسلامی با اهداف بزرگی که داشته و بر این اهداف پایبند است و در پیروی از رهبر معظم انقلاب از این اهداف کوتاه نخواهد آمد.
وی تصریح کرد: یاد و خاطره شهدا در فرمانداری تبریز با هدف ادای عین صورت گرفته و البته باید پیش از این نیز برنامه‌های گرامیداشت این سه شهید را برگزار می‌کردیم.
شهرتی‌فر با اشاره به عظمت حادثه عاشورا گفت: یکی از رموز ماندگاری قیام عاشورا و اینکه در تمام برنامه‌های مذهبی این قیام یاد می‌شود عنصر ایثار، فداکاری و رشادت بزرگان کربلا و حضرت اباعبدالله حسین (ع) بوده است.
فرماندار تبریز یادآور شد، یکی از نتایج برگزاری یادواره‌های شهدا در جامعه ماندگاری و تجدید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بوده و هر چه این برنامه‌ها برگزار شود یاد شهدا و ایثار و فداکاری آنان در حراست از ارزش‌های اسلامی نیز زنده‌تر خواهد شد.
وی با اشاره به خاطره‌ای از زمان دفاع مقدس و همرزمان شهید خود، گفت: شهدا گواه بوده و مراقب تصمیم‌ها و رفتارهای ما هستند و متاسفانه ما این مسئله را به خوبی درک نمی‌کنیم و می‌توانیم با وفاداری به شهدا راه آنان را ادامه بدهیم.
فرماندار تبریز یادآور شد: شهدا در راه ولایت جان خود را فدا کردند و ما نیز می‌توانیم با در یاد داشتن این مسئله راه آنان را ادامه بدهیم.
شهرتی‌فر تاکید کرد: شهدا بر طبق آیات قرآنی در نزد خداوند مرزوق هستند و در نزد خدا آمرزیده می‌شوند و پاداش عمل شهید را فقط خداوند متعال می‌داند.
در پایان این مراسم از خانواده های محترم شهدا، ایثارگران و خادمان خانواده های شاهد وایثارگر و قاسم صمدیان مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران آذربایجان شرقی تجلیل و تکریم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا