اخبار

گرامیداشت شهدا یعنی قدم برداشتن در راه این غیورمردان

به گزارش تا شهدا؛ مسعود بصیری شامگاه جمعه ۱۱ دی در همایش ۳ روزه گرامیداشت شهید شاخص سال ۹۴، حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد و دیگر شهدای عرصه رسانه کشور در جوار حرم مطهر رضوی در مشهد مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهید روحانی فرد تصریح کرد: شهید محمدعلی روحانی فرد برای انقلاب و حفظ ارزش‌های والای این نظام زحمات فراوانی کشیده است چرا که او همیشه در راه خدا و برای خدا قدم بر می‌داشت.
وی افزود: شهید و شهادت فرهنگی بسیار والا است که نمی‌توان به آسانی در مورد آن سخن گفت، شهدا در راه خدا جان خود را قرار دادند و بر همین اساس این افراد عروج‌شان با افراد عادی در یک جامعه بسیار متفاوت است.
بصیری گفت: هرکس که با فرهنگ ایثار و شهادت مانوس نیست بر این باور است که شهدا دلبستگی و وابستگی به بهترین افراد و عزیزان خود در زندگی نداشته‌اند که اینگونه با رشادت پا به میدان مقاومت و جنگ گذاشته‌اند، ولی این افراد سخت در اشتباه هستند، امروز همین شهدا هستند که می‌توانند بهترین الگو برای هر قشر و هر سطح از جامعه باشند.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور خاطرنشان کرد: باید با گرامیداشت نام و یاد شهدا در راه این غیورمردان قدم برداریم و در مسیر آنها استوار بمانیم، این افراد همیشه جاویدان در راه خدا و برای خدا قدم برداشتند.
وی تاکید کرد: مردم هیچ گاه نباید از خانواده‌های شهدا و ایثارگران دور باشند، همین خانواده‌ها تنها یادگاران شهدای عزیز ایران اسلامی هستند، خانواده‌های شهدا نیز باید در کنار جذب مردم به خود، ارزش‌ها و فرهنگ ایثار و شهادت را در هر شرایطی ترویج کنند.
لازم به ذکر است شهید روحانی محمدعلی روحانی فرد که به عنوان شهید شاخص سال ۱۳۹۴ سازمان بسیج رسانه کشور انتخاب شده است، در اول اسفند ماه ۱۳۶۴ همراه با شهید محلاتی و چهل تن از مسئولین کشور در سن ۳۹ سالگي و در آسمان اهواز به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا