گرامیداشت سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

تا شهدا: حجت‌الاسلام محمد حسین‌زاده سخنران این مراسم در جمع دانشجویان، استادان و کارکنان و خانواده چند نفر از جان‌باختگان حادثه منا گفت: خداوند در لحظه شهادت به شهید عنایت ویژه دارد، به دلیل این‌ که شهید در آن لحظه نظر به وجه‌الله می‌کند.

وی با بیان اینکه کسانی که در حالت احرام و در کنار خانه خدا و یا در خط مقدم به شهادت برسند در نزد خداوند مقام ویژه دارند، تاکید کرد: شهدای گمنام به دلیل گمنامی‌شان امتیارشان برتر است و این شهدا مانند سیدالشهدا متعلق به همه هستند.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه مکاتب و مذاهب مختلفی در دنیا به سیدالشهدا اعتقاد دارند، اظهار کرد: ما باید از ماه محرم برای هدایت دیگران استفاده کنیم.
حسین‌زاده افزود : شهدا اجازه ندادند که دشمنان حتی در مزرها سنگر بزنند؛ اما امروز برخی از طریق فضای مجازی اجازه ایجاد سنگر دشمن در قلبشان را داده‌اند.
وی خطاب به دانشجویان با بیان اینکه شهدا اهل نیایش بودند، مواظب باشیم اهل نمایش نشویم، تاکید کرد : شهدا درد دین داشتند، مراقب باشیم که گرفتار نان نشویم.
این مبلغ دینی با بیان اینکه شهدا دنبال اوج بودند ولی متاسفانه برخی امروز گرفتار موج شده‌اند، تصریح کرد: شهدا اهل نماز بودند به طوری که امام رضا (ع) درباره نماز می‌فرماید «خداوند همه فضیلت‌ها را در نماز قرار داده است» ، بنابراین دانشگاه‌های ما باید در انجام این فریضه الهی بسیار کار کنند.
وی خطاب به دانشجویان تاکید کرد : پیمودن راه شهدا و پیروی از رهبری پیام شهدا است که باید در راستای آن ثابت قدم باشیم.
در این مراسم کلیپی از قرائت قرآن استاد برجسته قرآنی مرحوم محسن حسنی کارگر از شهدای حادثه منا پخش شد و در ادامه شرکت کنندگان با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت (ع) به سینه‌زنی و عزاداری پرداختند.
مراسم گرامیداشت هفتمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به همت معاونت فرهنگی اجتماعی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان رضوی در مسجد حضرت مهدی (عج) و کنار مزار شهدای گمنام برگزار شد.
* آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا