اخبار

کنگره ملی شهدای گیلان با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ سردار محمد عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس استان گیلان امروز، ۴ بهمن در نشست خبری ستاد نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان، با بیان اینکه شهدا رفتند تا تمدن بزرگ اسلامی که توسط امام راحل(ره) پایه‌گذاری شده است، شکل بگیرد، اظهار کرد: پشت صحنه برگزاری کنگره هشت هزار شهید استان، انسان‌های گمنامی هستند که سال‌ها برای مقدمات آن تلاش کردند.
وی با اشاره به اینکه استان گیلان شانزدهمین استانی است که این کنگره را در اردیبهشت‌ماه ۹۵ برگزار می‌کند، عنوان کرد: در کنگره مذکور انتظار این است که کارهای ماندگار انجام دهیم.
فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه نشر کتاب، ساخت فیلم و نصب تابلوی عکس شهدا در شهرها از جمله کارهایی است که در زمینه برگزاری کنگره شهدا برگزار می‌شود، افزود: یادواره‌های شهدا فقط به صورت محلی است، اما مخاطبان کنگره، همه مردم هستند.
سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ زن رزمنده در دفاع مقدس داشتیم که هیچ یادی از آنان نمی‌شود، گفت: نقش جهادگران ما در دفاع مقدس بسیار بی‌بدیل است که از آنان هم هیچ یادی نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای برگزاری این کنگره موظف بودیم، ۷۵ درصد آثار شهدا را جمع‌آوری کنیم، تا بتوانیم مجوز برگزاری را دریافت کنیم، ادامه داد: اجلاسیه نقش زن در دفاع مقدس، در مرکز استان یکی از اجلاسیه‌هایی است که در این کنگره برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه گرایش کنگره شهدای گیلان با توجه به فرهنگی بودن استان، فرهنگی است، خاطرنشان کرد: اجلاسیه نقش فرهنگیان در دفاع مقدس و اجلاسیه ایثارگران و رزمندگان و اجلاسیه شهدای گیلان در دهه دوم ادیبهشت سال ۹۵، از برنامه‌های اصلی این کنگره هستند.
وی محل اجلاس هشت هزار شهید استان را مکان‌های مصلای امام خمینی(ره) رشت، سالن یادگار امام (ره)، نمایشگاه بین‌المللی رشت و… پیشنهاد کرد.
سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه برگزاری کنگره شهدای گیلان فضای استان را شهدایی می‌کند، افزود: کنگره شهدای گیلان برای نهادینه کردن و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه۱۱ یادمان مادران سه شهید در شهرستان‌ها نصب شده است، خاطرنشان کرد: آلبوم دفاع مقدس با عنوان «نسل روح‌الله»، فصلنامه ستارگان درخشان، مستندهای دفاع مقدس، گوشه‌ای از برنامه‌هایی است که در مورد برگزاری این مراسم انجام شده است.
فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه هزار مهمان برای شرکت در این کنگره پیش‌بینی شده است، گفت: کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا