اخبار

کنگره شهدای دانشجو بهترین انتقال دهنده فرهنگ شهادت به نسل جوان است

تا شهدا؛ سرتیپ ابراهیم گلفام در سومین کنگره ملی ۲۸ شهید دانشجوی نیشابور که در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، تصریح کرد: کنگره‌های شهدا می‌توانند یاد و خاطره شهیدان را به نسل جدید و دانشجویان منتقل کنند، دانشجویان قبل از انقلاب محور مبارزه با رژیم پهلوی شدند که این نقش از ۱۶ آذرماه شروع و تا پیروزی انقلاب ادامه یافت.
گلفام با اشاره به اینکه دانشجویان نقش مهمی در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی دارند، بیان کرد: دانشجوی امروز نقش مهمی بر عهده دارد که باید با فکری آگاهانه تمام مسائل روز در دنیا و کشور را رصد کرده و سپس در ارتباط با مسائل اظهار نظر کند.
وی به نقش روحانیت در هدایت جوانان پرداخت و افزود: پس از انقلاب نخستین قشری که به روستاهای محروم برای کمک‌رسانی و ارتقای قشر مستضعف رفتند، روحانیون و دانشجویان بودند و کمک‌های موثری از این دو قشر در زمان انقلاب انجام شد که جای تقدیر و تشکر دارد.
رئیس نشر آثار دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی به گوشه ای از زندگی هم دوره‌ای و همسنگر خود دانشجوی شهید سیدمحمدباقر موسوی نژاد یکی از شهدای دانشجوی نیشابور اشاره کرد و از وی بعنوان یک انسان خستگی ناپذیر و مجاهد نام برد و تصریح کرد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران مانند شهدایشان نقش خود را به خوبی ایفاد کردند تا فرهنگ ایثار و شهادت، این چراغ پرفروغ را روشن نگه دارند.
گلفام خطاب به دانشجویان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی تاکید کرد: باید به فرمایشات مقام معظم رهبری با تدبیر و تعمق بیشتری بیاندیشید و هدف از ورود به دانشگاه را تنها در بدست آوردن رتبه و درجه علمی مشاهده نکنید بلکه باید اقتدار برای ایران اسلامی در تمامی حوزه‌ها را سرلوحه کار خود قرار دهید.
لازم به ذکر است در پایان این کنگره از خانواده‌های ۲۸ شهید دانشجو نیشابور با اهداء لوح یادبود تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا