کنگره بزرگداشت آیت الله صدوق و ۲۰ شهیدروحانی گلپایگان برگزار شد

تا شهدا: رییس شورای مرکزی قرارگاه عمار با بیان اینکه شهید و شهادت دارای مرتبه و جایگاهی رفیع است، گفت: خداوند در آیات قرآن می فرمایند شهیدان زنده هستند و نزد پرودگار روزی می خورند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب با گرامیداشت یاد و خاطره عالم مجاهد شهید آیت الله صدوق گلپایگانی و ۲۰ شهید طلبه و روحانی و دیگر شهدای شهرستان گلپایگان افزود: اثر بخشی و تفکر حضور شهدا در جامعه پس از شهادت نیز تداوم دارد و بسیاری از مشکلات، معضلات اجتماعی و تهاحم دشمنان به برکت وجود آنان مرتفع می شود.
وی بابیان اینکه عمر، بهترین سرمایه برای انسان است که باید بخوبی از آن در زندگی دنیوی برای سعادت آخرت استفاده شود اضافه کرد: گروهی از مردم عمر خود را صرف دنیای فانی با محدویت مکانی و زمانی می کنند در صورتیکه شهدا از زندگی دنیوی گذشتند و در راه اعتلای دین و انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند.
حجت الاسلام طائب همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب درباره نفوذ دشمن نیز گفت: همه باید با تاسی از این رهنمود همواره مراقب اهداف و تهدیدات دشمن برای حفظ نظام، اهداف انقلاب اسلامی و پاسداری از آرمان های شهیدان باشیم.
امام جمعه گلپایگان نیز در این آیین گفت: برگزاری کنگره شهدا به عنوان الگویی ارزشمند برای ترویج بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بخصوص در بین نسل جوان و نسل های آینده است.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیلی با بیان اینکه کنگره بزرگداشت عالم مجاهد شهید آیت الله صدوق گلپایگانی و ۲۰ شهید طلبه و روحانی بصورت مردمی و با همکاری نهادهای فرهنگی شهرستان گلپایگان برگزار شد گفت: شهدا با ولایتمداری و رشادت در مقابل مستکبران برای اعتلای دین و انقلاب اسلامی ایستادند و همه ما موظفیم با ادامه راه آنان دین خود را به مقام شامخ شهدا و خانواده معظم شهیدان ادا کنیم.
امام جمعه گلپایگان اظهار کرد: این آیین معنوی با هدف تجلیل از مقام شامخ مجاهد شهید آیت الله محمد صادق صدوق گلپایگانی که در راه زمینه سازی انقلاب اسلامی توسط ساواک دستگیر و به زندان قصر تهران منتقل و زیر شکنجه رژیم ستمشاهی با مظلومیت در حدود سال ۱۳۴۰به فیض رفیع شهادت نایل شد. 
وی اظهارکرد: پیکر این مجاهد ربانی حتی به خانواده اش تحویل داده نشد و تاکنون مزارش بی نشان است.
حجت الاسلام اسماعیلی با قدردانی از همه شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این کنگره، بر تداوم برگزاری یادمان شهدای اقشار مختلف در گلپایگان با هدف ادای دین به شهیدان تاکید کرد.
شهرستان گلپایگان در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بیش از ۳۶۰ شهید تقدیم اسلام کرد.
این شهرستان در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا