اخبار

کمیسیون ایثار و شهادت در شورای اسلامی شهر مشهد تشکیل شود

به گزارش تا شهدا؛ عابدین عابدی مقدم در یکصدو چهل و ششمین نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس که در محل شورا برگزار شد، تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به عنوان یک عنصر همراه با بنیاد شهید و امور ایثارگران، نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.
عابدی‌مقدم با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امروز از اولویت‌های فرهنگی است، گفت: اگر فرهنگ جامعه منهای فرهنگ ایثار و شهادت شود این شهر به شهری مذهبی بدون روحیه جهاد، ایثار و مقاومت تبدیل می‌شود و این آفت بزرگی برای پایتخت معنوی ایران اسلامی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید کارگروه ایثار و شهادت به کمیسیون فرهنگ دائمی ایثار و شهادت تبدیل شود تا در راستای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت از ظرفیت‌های شهرداری مشهد مقدس استفاده کند.
عابدی مقدم بیان داشت: کمیسیون ایثار و شهادت باید تشکیل شود و ۳ نفر کارشناس از اقشار خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان در این کمیسیون به صورت مهمان حضور داشته باشند تا از وجود این عزیزان در جهت پخته شدن طرح‌ها استفاده‌ای بهینه شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در ارتباط با فعالیت فرهنگسراها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز گفت: بنیاد شهید باید نماینده دائمی در هیئت امنای فرهنگسراها داشته باشد تا با توان و امکانات فرهنگی و تخصصی خود بتواند در فعالیت‌های این مراکز کمک کرده و هدف‌گزاری‌ها نیز کارشناسی‌تر شود.
گفتنی است این نشست با حضور قاسم ملک‌دار قائم مقام و تنی چند از معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی و تنی چند از اعضای شورای اسلامی مشهد مقدس و همچنین چند تن از جانبازان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا