«کشکوئیه» به واسطه شهدای ولایی آن شناخته شده است

به گزارش تا شهدا؛ بيست و دومين يادواره ۴۲ شهيد منطقه شريف آباد ، يوسف آباد و محمد آباد همزمان با شهادت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) در مهديه شريف آباد کشکوئیه رفسنجان برگزار شد.
آیت الله سید احمد خاتمی در یادواره ۴۲ شهید بخش شریف آباد کشکوئیه رفسنجان، ضمن تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، این روز را روز ماتم و اندوه بزرگ آسمانیان دانست و در ادامه به حضور ۲۷ میلیون نفری در روز اربعین اشاره کرد و گفت: این جمعیت که دو میلیون نفر آن ها از ایران بودند، علی رغم تهدیدهای داعش فریاد «لبیک یا حسین» برآورد.
وی خود را یک بسیجی همراه با مردم دانست و با یادآوری بیش از سه دهه شناخت خود از کشکوئیه، گفت: کشکوئیه سربلند است که اولین جرقه های باشکوه انقلاب از اینجا شروع و در رفسنجان شعله ور شد؛ کشکوئیه را باید با ولایت شناخت و این منطقه به واسطه شهدای ولایی آن شناخته شده است.
امام جمعه موقت تهران یادواره شهدا را مجلسی عنوان کرد که در آن شهدای عزیز میزبان هستند و نفس گرم آنان همراه بوده، هست و خواهد بود و افزود: کشکوئیه سربلند و سرفراز است؛ پایگاه ولایت بوده، هست و خواهد ماند.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این نگرانی برای انقلاب اسلامی به حرمت شهیدان و خون های پاک آنان اتفاق نیفتاد، به قدرت ولایت فقیه در سرنگونی طاغوت اشاره کرد و افزود: آن قدرتی که توانست ۳۶ سال انقلاب را از خطر بزرگ بیمه کند، قدرت ولایت فقیه بود.
آیت الله خاتمی با یادآوری جمله ای از امام (ره) مبنی بر اینکه پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند، تصریح کرد: ملت به این جمله امام (ره) گوش کرد و در همه مراحل پشتیبان ولی فقیه بود؛ مردم راهشان را پیدا کردند و خوب فهمیدند که راه الهی راه ولی فقیه است و ایشان تنها رهبر سیاسی نیست و جانشین امام زمان (عج) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا