اخبار

کتاب وصیت نامه شهدای شهرستانهای استان تهران به چاپ میرسد

به گزارش تا شهدا؛ محمد داودآبادی فراهانی به فعالیت های حوزه قرآنی و هنری اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها شامل مفاهیم قرآن در خانه و تکثیر و توزیع جزء ۱۰ و ۱۱ بین شهرستان ها بوده است که یک هزار و ۶۰۰ نفر نیز در این طرح شرکت کردند.
رئیس اداره اصناف و انتشارات هنری شهرستان های استان تهران به برگزاری مسابقات حفظ، قرائت و تفسیر مفاهیم در سطح شهرستان های استان تهران اشاره کرد و افزود: تعداد ۵۵۳ نفر در مرحله استانی شرکت کردند و ۲۶۸ نفر توانستند حائز مقام شوند و در مرحله بعد ۳۶ نفر به مراحل کشوری اعزام شدند.
داودآبادی فراهانی مسابقات کتاب خوانی امر به معروف و معارف و تفسیر درماه مبارک رمضان را از دیگر برنامه های این حوزه ذکر کرد و گفت: در این مسابقه حدود ۵۰۰ نفر شرکت کردند.
وی به پخش برنامه شوق حضور از شبکه رادیویی تهران اشاره و اظهار کرد: این برنامه با هدف ضبط و پخش خاطرات خانواده های معظم شاهد و ایثارگر شهرستان های استان تهران طراحی شده بود که پخش آن هر پنج شنبه تا آخر دی ماه ادامه دارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه پخش برنامه رادیویی مرواریدهای خاکی از ۸ بهمن ماه آغاز می شود افزود: اولین قسمت این برنامه پخش شده و هر هفته یک بار در ۴ جلسه متوالی پخش خواهد شد.
داودآبادی فراهانی گفت: برنامه الماس های درخشان نیز که ویژه آزادگان معزز است احتمالاً از اوایل اسفندماه جاری از شبکه تهران رادیو پخش خواهد شد که شهرستان ری و اسلامشهر در حوزه قرآنی در این برنامه های رادویی پیشتاز بودند.
رئیس اداره اصناف و انتشارات هنری به جذب مجلات شاهد در سطح شهرستان های استان تهران اشاره و بیان کرد: تا پایان دی ماه سال جاری ۴۰۹۵ مشترک جدید در سطح مدارس شاهد برای مجلات جذب شده اند.
داودآبادی فراهانی افزود: ثبت ۲۵ طرح اسناد افتخار که شامل خاطرات والدین معظم شهدا و به صورت مکتوب خواهد بود که در سال ۹۴ به انجام رسیده و مازاد بر این نیز در حال تدارک است.
این مقام مسئول تشکیل کمیته تألیف در استان را از نکات مهم ارزیابی کرد و گفت: ما دو تألیف را در نیمه دوم سال ۹۴ جهت تأیید و چاپ به مرکز ارسال کردیم که شامل کتاب «یک قدم مانده تا بهشت» از خاطرات رزمندگان و جانبازان به تألیف جانباز نگاری و تألیف کتاب «آواهای بومی مادرم» که شامل شعرهای آیینی همسر جانباز آسیه رحمانی است و در صورت تأیید مرکز به چاپ خواهد رسید.
رئیس اداره اصناف و انتشارات هنری به تهیه و تنظیم یک هزار و ۱۷۵ برگ اسناد شهدا در قالب ۶ مجلد اشاره کرد و گفت: بعد از تصحیح، اطلاعات شهدای استان به مرکز استان برای تکمیل فرهنگ اَعلام استان ارسال خواهد شد و در حال حاضر در مرحله آماده سازی داده ها است.
او در ادامه گفت: اسناد شهدای استان در قالب ارائه اطلاعات بعد از طی فرآیند تبدیل داده ها به صورت سیستمی تبدیل خواهد شد تا به راحتی در دسترس کسانی که بخواهند از این اسناد استفاده کنند قرار بگیرد.
داودآبادی فراهانی افزود: در حوزه اداره اسناد شهرستان های بهارستان، چهاردانگه، اسلامشهر، رباط کریم و شهریار پیشتاز و به عنوان رتبه های برتر اعلام شدند.
این مقام مسئول به برنامه های پیش رو پرداخت و اضافه کرد: برگزاری مسابقات کشوری رشته مفاهیم و تفسیر قرآن در استان قم از جمله این موارد خواهد بود که از شهرهای ری و اسلامشهر حدود ۱۰ نفر به مسابقات کشوری راه یافته اند که اعزام خواهند شد.
رئیس اداره اصناف و انتشارات هنری گفت: تعداد پرونده های معظم شاهد در استان تهران بر اساس سیستم سجایا را ۷ هزار و ۹۸۰ پرونده و ۱۹ هزار و ۶۷۱ پرونده جانباز و ۱ هزار و ۳۷۷ آزاده گرانقدر به ثبت رسیده است.
داودآبادی به کمبود نیرو و بودجه اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با رفع این موانع در حوزه های مختلف و تأمین نیروهای متخصص گام های اساسی در جهت برآورده کردن خواسته های جامعه هدف برداریم.
وی در پایان با بیان اینکه تفاهم نامه ای با اداره کل ارشاد و اداره کل کتاب خانه های شهرستان های استان تهران در آینده امضا می شود افزود: با انجام این موارد و استفاده از ظرفیت های ای اداره می توانیم در سال ۱۳۹۵ در این حوزه موفق تر عمل کنیم. و مشکلات موجود را حل نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا