کتاب نسیمی از بهاران در ورامین رونمایی شد

تا شهدا: گردآوردنده این کتاب در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: کتاب نسیمی از بهاران شامل خاطرات ۷۰ نفر از ایثارگران این روستا در طول دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد رشادت و از خودگذشتگی مردان و زنانی است که با تمام وجود از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی حراست کردند و همه مردم و مسوولین وظیفه دارند تا این تاریخ سراسر افتخار را به نسل های آینده ساز ایران اسلامی منتقل کنند.
احمد فخاری گفت: با گذشت سالیان متمادی از دوران دفاع مقدس شاهد برخی از انحرافات در بیان حقایق جنگ تحمیلی می باشیم که افرادی حاضر در این دوره سراسر افتخار باید با بیان واقعیت های این دوران، از انحراف آن جلوگیری کنند.
وی تأکید کرد که تا زمانی که از فیض حضور ایثارگران و خانواده معظم شهدا بهره من می باشیم باید اسناد جنگ راجمع آوری کرد و آنان را به درستی به نسل های آینده منتقل کنیم.
فخاری افزود: در طول جمع آوری این خاطرات دو نفر از ایثارگران و جانبازانی که خاطرات آنان در این کتاب آورده شد به رحمت خدا رفته اند و این تلنگری به همگان است که تا زمان حیات باید نسبت به جمع آوری خاطرات و اسناد دوران جنگ اقدام کرد.
کتاب نسیمی از بهاران در ۲۹۶ صفحه و توسط انتشارات نظری به زیور طبع انتشار یافته است.
شهرستان ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم اسلام کرده است.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا