کتاب «ما ایستاده‌ایم» رونمایی شد

به گزارش تا شهدا از اصفهان: سیدعلی رضوی نویسنده کتاب “ما ایستاده ایم” در همایش جانبازان و خانواده های شهدای کاشانی والفجر ۲ ،«همایش بچه‌های تپه برهانی» ، گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری خاطرات جنگ گنجینه تمام نشدنی برای ماست و از طرفی جنگ سخت ما با دشمنان به جنگ نرم تبدیل شده است و توفیقی برای من بود که در زمینه دفاع مقدس دست به اسلحه قلم ببرم و نوشتم تا نام شهدا گم نشود.

وي گفت: این کتاب، برگرفته از خاطرات جانباز ماشااله تقي زاده و همرزمانش از عمليات والفجر دو، يک عمليات چند مرحله که در يکي از مراحل عمليات گردان امام حسين(ع) از لشگر امام حسين(ع) وارد عمل شده و تنها يکي از گردان‌ها موفق به فتح ارتفاع مورد نظر مي‌شود و دو گروهان ديگر موفق نشده و برمي‌گردند.اين کتاب خاطرات لحظه به لحظه‌اي كه براي ماشااله تقي زاده رخ داده است ثبت و ضبط كرده كه چگونه، ۱۴ روز بدون آب و غذا و با تني مجروح در دره‌اي بين نيروهاي خودي و دشمن و با دو نفر از رزمندگان اصفهان گرفتار مي‌شود و حتي نام  او در ليست شهداي والفجر دو شهرستان کاشان ثبت مي‌شود و دقيقا زماني که اميد خود را از دست داده به صورت معجزه آسايي نجات پيدا مي‌کنند.
رضوی گفت: شهید همیشه در ذهن و افکار ما زنده است و برای سلامتی و روزی ما دعا می کنند.
وی تصریح کرد: وقتی پای خاطرات رزمندگان می نشینی و با بازماندگان مصاحبه می کنی ناخود آگاه مجبور می شوی برای نشان دادن این همه رشادت و حماسه و سختی هایی که این عزیزان کشیده اند دست به قلم ببریم و دین خود را ادا کنیم.
به گفته وی، امروز مدیون شهدا هستیم و آرامش و امنیتی که در کشور داریم منشا حماسه این عزیزان است پس بیاییم قدر آنها را با تطبیق رفتارمان با آنها بدانیم و در این مسیر حرکت کنیم. 
 گفتني است؛ گراميداشت ياد و خاطره شهداي غواص كاشان و آران و بيدگل شهيد ابوالفضل لسان و شهيد منوچهر خراط، قرائت تازه ترين سروده سيد علي صائم كاشاني، شاعر نامدارکاشانی ،براي زائرين و حجاج خانه وحي الهي ،توسط ایشان و مرور خاطرات عملیات والفجر دو از زبان جانبازان ماشااله تقي زاده، حميدرضا حسينيان مقدم و علي ابوالفضلي از دیگر برنامه های این همایش بود .
گفتن خاطرات از زبان مادر شهيد مفقود الاثر عليرضا فروتن و شكستن بغض در گلو و هم نوايي و همدلي ديگر خانواده‌هاي شهدا فضاي مراسم را بيش از پيش با نام شهدا معطر كرده بود .وی ،رابطه فرزند و مادر را رابطه مهرباني‌ها و لطافت عنوان كرد و گفت: با داشتن غصه هايي كه بر دلم بود،  با نگاه كردن به قد و بالاي عليرضا تمام غصه هايم به پايان مي رسيد.
این مادر بزرگوار حفظ حجاب را پايمال نشدن خون شهدا وحفظ امانت دانست و نشستن بر سرقبري كه شهیدی در آن دفن نيست را تنها دلخوشي از بوي پيراهن يوسف.
این همایش با همکاری موسسه فرهنگی –هنری زهیر کاشان و در کانون الزهرا (س) کاشان برگزار گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا