کتاب «سفر به ملکوت»و زندگینامه ۳۷ شهید بخش مرکزی انزلی رونمایی می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ منوچهر عاشوری با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اظهار کرد: کتاب زندگینامه و خاطرات ۳۷ شهید والامقام روستاهای «بشمن»، «سنگاچین پایین‌محله»، «سنگاچین بالامحله»، «کوچک‌محله»، «علی‌آباد»، «کپورچال»، «چای‌بیجار»، «رودپشت» و «کچلک» بخش مرکزی بندر انزلی در ۲۱۶ صفحه منتشر شده است.
وی از رونمایی از کتاب زندگینامه ۳۷ شهید بخش مرکزی انزلی در یادواره شهدای کپورچال در ۱۶ مهر ماه جاری خبر داد و افزود: کتاب مذکور با نام «سفر به ملکوت» به چاپ رسیده است.
عاشوری با بیان اینکه زندگینامه و خاطرات ۱۳ شهید سرباز وظیفه در کتاب مذکور گردآوری شده است، تصریح کرد: زندگینامه ۶ نفر از شهدای کارکنان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، یک نفر شهید نیروی انتظامی، سه نفر از شهدای نیروی دریایی، یک نفر جهادگر، هفت نفر از شهدای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سه نفر شهید دانش‌آموز بسیجی و سه نفر از شهدای بسیجی داوطلب در کتاب «سفر به ملکوت» گردآوری شده است.
بخشدار مرکزی انزلی به تألیف کتاب مذکور توسط «فریدون طیوری» و «تقی تقی‌پور» اشاره کرد و گفت: «سفر به ملکوت»، دومین کتاب زندگینامه شهدای روستاهای انزلی محسوب می‌شود که منتشر شده است.
وی با اشاره به اینکه زندگینامه تمام شهدای روستاهای غرب شهرستان انزلی منتشر شده است، بیان کرد: به‌زودی زندگینامه و خاطرات ۲۲ شهید روستاهای «شانگ‌های پرده»، «تربه گوده»، «لیجارکی»، «طالب‌آباد»، «حسن‌آباد»، «حسن‌رود»، «گلشن» و «جفرود پایین» گردآوری و منتشر می‌شود.
عاشوری خاطرنشان کرد: بخش مرکزی انزلی، ۹۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا