کتاب "زندگی به سبک اطلسی‌ها" در فرهنگسرای مهر رونمایی می‌شود

تا شهدا: از جمله حاضرین و سخنران‌ها در  برنامه رونمایی از کتاب “زندگی به سبک اطلسی‌ها” امیر سرتیپ “محمد حسن نامی” جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، “مریم مجتهدزاده” رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، “لاله افتخاری” نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، “محبوبه زارع” نویسنده کتاب، “پروین مومن زحمتکش” مدیر ادبیات و هنرهای نمایشی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان و “یوسف سخنور” مدیر انتشارات امینان قابل ذکر است.
بنا بر این گزارش، دفتر اول کتاب “زندگی به سبک اطلسی‌ها” به نویسندگی محبوبه زارع و با همکاری سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، نیروی دریایی سپاه پاسداران و انتشارات امینان با شمارگان هزار و صد نسخه، ۲۶۴ صفحه و در قطع رقعی منتشر شده است.
شایان ذکر است، این کتاب با مقدمه‌ای درباره سبک زندگی ایرانی- اسلامی زنان شهیده، به نقل بیوگرافی کوتاه و بیان خاطراتی داستان‌گونه از زندگی ۵۲ بانوی شهیده دفاع مقدس که هر یک درسی ویژه از توکل، اخلاق، سخاوت، انصاف، مطالعه و کتابخوانی، امانت‌داری و مکارم انسانی می‌دهند، می‌پردازد.
یکی از ویژگی‌های این کتاب، آغاز خاطره هر شهیده با حدیثی مرتبط از یکی از معصومین(ع) است؛ ضمن اینکه در خلق این اثر تلفیقی از هنر داستانی با سبک زندگی شهدا انجام شده و در قسمت ارمغان خون که در پایان خاطره هر شهید آورده شده، به تحلیل شخصیت شهید مورد نظر پرداخته شده است.
شهیدان الهه زینال‌پور تبریزی، سیده زهرا زکی‌پور، سونا دشتی، دیانا کاکاوندی، فرشته آل کثیر، باختر بیگلری، سیده طاهره هاشمی، فاطمه گنجی، مهناز کلانترنیا، گل گل بیراوند و طوبی یزدان‌خواه برخی از ۵۲ شهیدی هستند که خاطراتی از شیوه زندگی آن‌ها در کتاب “زندگی به سبک اطلسی‌ها” آمده است.
همچنین در صفحه ۴۲ کتاب در خاطره‌ای از شهید زینب کمایی که در هشتم خردادماه سال ۴۶ در آبادان متولد و در هفتم فروردین سال ۶۱ در شاهین‌شهر اصفهان به شهادت رسید می‌خوانیم: «او عاشق خدا بود. بر سر برگ تمام دفترهایش نوشته بود: می خواهم لحظه‌ای فراموش نکنم که در محضر خداوند هستم و هیچ‌گاه گناه نکنم. همیشه می‌گفت: شهادت فقط در جبهه‌های جنگ نیست، اگر انسان برای خدا کار کند و به یاد او باشد و بمیرد، شهید است. همیشه غسل می‌کرد. چهارده ساله بود که هنگام بازگشت از مسجد، منافقین او را با چادرش خفه کردند و به شهادت رساندند. دو روز بعد جنازه زینب پیدا شد و به همراه پیکر سیصد و شصت شهید عملیات فتح المبین در گلستان شهدای اصفهان در خاک آرمید.»
قابل ذکر است رونمایی از کتاب “زندگی به سبک اطلسی‌ها” روز سه‌شنبه ۳۱ شهریورماه، ساعت ۱۶ در سالن فرهنگ‌سرای مهر برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این برنامه می‌توانند به فرهنگ‌سرای مهر واقع در خانی‌آبادنو، خیابان شهید لطیفی، کوچه تگرگ، بوستان بعثت مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: ۵۵۰۳۳۹۰۰ تماس بگیرند.
* دفاع پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا