کتاب «جنگ بود» رونمایی شد

تا شهدا: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضوری جمعی از نویسندگان و هنرمندان از «کتاب جنگ بود» نوشته احسان محمدی رونمایی شد.

در این مراسم احسان محمدی نویسنده کتاب در سخنانی کوتاه با اشاره به موضوع کتاب گفت: در تمام جنگ‌ها کودکان بزرگترین قربانیان هستند. آنها نه موافق‌اند نه مخالف، نه زنده باد می‌گویند و نه مُرده باد اما بیشترین صدمه‌های روحی را از جنگ‌ها می‌بینند.
او گفت: بزرگترها تن شان زخم می‌شود و می‌توانند آن را نشان دهند اما بچه‌ها روح شان زخم بر می‌دارد و این زخمی است که هیچوقت خوب نمی‌شود. در جنگ‌ها بیش از زنده‌ها، زندگی کشته می‌شود و بیش از کودکان، کودکی.
این نویسنده افزود: من در این کتاب سعی کردم به کودک هشت، نه ساله‌ای که در یک شهر مرزی و در جوار جنگ زندگی کرده است وفادار بمانم و زبان همه کودکان هم‌سن و سالم باشم که در محرومیت، فقط و اضطراب جنگ بزرگ شدند. سعی کردم روایت کنم رنجی که پدرها و مادرهایمان در دوران جنگ با عراق کشیدند، مقاومتی که کردند و هنوز هم آنجا در آن دیار محروم مانده‌اند و زندگی می‌کنند.
کتاب «جنگ بود» بُرش‌هایی از زندگی مردم روستای کاور توه طاق از چشم نویسنده در خلال جنگ تحمیلی است که در ۱۶۰ صفحه از سوی انتشارات «کتاب آمه» منتشر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا