کتاب «از چشمها» شهید قهاری را معرفی می‌‌کند

به گزارش تا شهدا؛ سید میثم (مهرداد) موسویان از پایان یافتن کار نگارش کتابی درباره «حاج سعید قهاری» خبر داد و گفت: این کتاب در مجموعه «از چشمها» منتشر می‌شود.
وی با بیان این‌که کتاب شهید قهاری، شامل ۱۰ داستان کوتاه بر محور خاطرات اوست، گفت: کار نوشتن این خاطرات، بر اساس اسناد و مصاحبه‌هایی که از سوی انتشارات روایت فتح در اختیارم قرار گرفته بود انجام شد. این مصاحبه‌ها با دوستان، همرزمان و خانواده وی انجام شده است.
موسویان ادامه داد: پیشنهاد نوشتن این کتاب خرداد امسال از سوی انتشارات روایت فتح به من ارائه شد و من این کتاب را در هفته‌های ابتدایی مهرماه در اختیار این موسسه قرار دادم.
به گفته وی، شهید سعید قهاری در اوایل انقلاب نقش مهمی در مبارزه با گروهک کومله در سال‌های ابتدایی پس از انقلاب اسلامی در منطقه کردستان ایفا کرد و از پاسداران محبوب مردم شهر همدان بود.
درباره شهید سعید قهاری:
سعید قهاری متولد پنجم فروردین ۱۳۳۱ در روستای چنار علیا در اسدآباد همدان بود که در خانواده‌ای مذهبی پرورش یافت. وی همزمان که مشغول خدمت سربازی بود، در تظاهرات‌ علیه حکومت پهلوی شرکت می‌کرد و با پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ از نخستین پاسدارانی بود که در سال ۱۳۵۸ به سپاه پیوست و فرمانده بسیج همدان شد.
فرماندهی بسیج همدان، جانشینی فرماندهی سپاه همدان، فرماندهی سپاه نهاوند، فرماندهی سپاه در سنقر، جانشینی تیپ انصارالرسول(ص)، قائم‌مقامی قرارگاه شهید شهرامفر در سنندج در شاخ شمیران و اورامانات، فرماندهی قرارگاه شهید کاوه در بانه، فرماندهی ارشد یزد و تیپ مستقل الغدیر و فرماندهی لشکر ۳ نیروی مخصوص حمزه سید الشهدا(ع) و نیز شرکت در عملیات والفجر ۱۰ از جمله مسئولیت‌ها و اقدام‌های وی تا زمان شهادت بود.
این فرمانده محبوب شهر همدان، هشتم اسفند ۱۳۸۵ توسط گروهک پژاک (شاخه ایرانی حزب کارگران کردستان ترکیه PKK) به مقام شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا