اخبار

کتاب «ابو مریم» رونمایی می‌شود

تا شهدا؛ کتاب «ابومریم» که شامل نقاط مختلف زندگی شهید سید حمید تقوی‌فر است، جمعه ۲۷ آذرماه امسال در مسجد صاحب الزمان اهواز در خیابان سلمان فارسی و با حضور خانواده شهید رونمایی می‌شود.
«ابومریم» کتابی است از خاطرات شهید سردار سرتیپ پاسدار شهید حاج سیدحمید تقو‌ی‌فر از شهدای مدافع حرم که جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که سال گذشته به فیض شهادت نائل آمد.
این کتاب دارای ۴۵ خاطره از شهید به نقل از همسر شهید است که بازگو شده و در کتاب قرار گرفته همچنین یک سخنرانی از شهید در سال‌های اولیه دهه ۷۰ در خصوص آزادسازی سوسنگرد نیز در کتاب آمده است.
در کتاب «ابومریم» یک مصاحبه که بعد از شهادت او منتشر شده بود نیز قرار داده شده است. در بخش دیگری نیز پیام‌های شخصیت‌های کشوری و لشگری برای شهادت این شهید در کتاب قرار داده شده است. پیام حزب جمعیت اسلامی کردستان عرق و جنبش ۱۴ فوریه بحرین در کنار تعدادی شعر در وصف شهید در این کتاب کنار هم قرار گرفته است.
بیش از ۸۰ تصویر از کودکی تا سال‌های آخر نیز در کتاب منتشر شده است. این کتاب در ۲۲۰ صفحه از سوی انتشارات نیلوفران راهی بازار کتاب شده است.
این کتاب به صورت خاطره‌نگاری تدوین شده و سیر داستانی ندارد و خاطرات به صورت مجزا نقل شده است و روال داستانی ندارد. با توجه به ابعاد شخصیتی این شهید این کتاب به دو زبان فارسی و عربی منتشر شده است.
سردار شهید سید حمید تقوی‌فر ششم دی‌ماه سال گذشته طی عملیات مستشاری خود در سامرا به دست نیروهای تکفیری داعش به شهادت رسید.
این سردار بزرگ که فرماندهی عملیات مستشاری محور سامراء را به‌عهده داشت در درگیری با تروریست‌های تکفیری داعش به اسطوره‌ای بی‌بدیل تبدیل شد.
دلاورمردی‌های حاج حمید مجاهد بزرگ در دفاع مقدس به‌عنوان سند استقامت و پایداری ایرانیان در صحیفه تاریخ و خاطره زمان ثبت و ماندگار است. نکته جالب توجه اینکه پدر سردار سرتیپ تقوی در عملیات خیبر و برادر وی در عملیات والفجر۸ به شهادت رسیدند.
شهید حاج حمید تقوی در سال ۱۳۳۷ در اهواز به دنیا آمد و در مدارس ابتدایی و راهنمایی منطقه محروم کوت عبدالله درس خواند. حاج حمید برای ادامه تحصیل به دبیرستان سعدی اهواز رفت و در آنجا بود که با آشنایی با مبارزان به فعالیت‌های انقلابی به‌همراه شهید اسماعیل دقایقی، محسن رضایی و علی شمخانی در گروه منصورون پرداخت.
در‌‌ همان روز نخست جنگ تحمیلی به‌عنوان داوطلب اعزام شد و در ۸ سال دفاع مقدس حضور فعالی داشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا