کتاب ˝ردای سرخ˝ در قم رونمایی شد

به گزارش تا شهدا؛ در هشتمین یادواره شهدای مدرسه علمیه رسالت که پنجشنبه شب با حضور جمعی از علما و روحانیون و اساتید حوزه، خانواده های معظم شهدا و جانبازان و پیشکسوتان دفاع مقدس در مدرسه رسالت برگزار شد، ابتدا آیت الله حسینی بوشهر مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور طی سخنانی به بیان علل تقدس و علوّ مقام شهدا پرداخت.
وی قداست هدف را از جمله عوامل ماندگاری نام و یاد شهدا دانست و ابراز داشت: شهدا به دنبال مقام و ریاست نبوده و انسان هایی ظلم ستیز و عدالت خواه بودند.
حجت الاسلام عماد معاون پژوهش حوزه های علمیه نیز در این مراسم با ذکر خاطراتی از اعزام طلاب رزمنده مدرسه علمیه رسالت به جبهه، یاد و خاطره شهدای روحانی و اساتید گذشته این مدرسه را گرامی داشت.
خاطره گویی یکی دیگر از طلاب رزمنده، تجلیل از خانواده های معظم شهدای روحانی، تقدیر از طلاب بسیجی و توزیع بسته های فرهنگی شامل چندین کتاب، بخش های دیگری از این مراسم بود.
رونمایی از کتاب ردای سرخ
در هشتمین یادواره شهدای مدرسه علمیه رسالت، با حضور آیت الله حسینی بوشهری، سرهنگ پاسدار احمد حسینی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم، حجت الاسلام فرخ فال مدیر حوزه های علمیه استان قم و حجت الاسلام آقارحیمی مدیر مدرسه علمیه رسالت، از کتاب ردای سرخ رونمایی شد.
این کتاب ویژه معرفی زندگینامه، وصیتنامه و شرح شهادت ۵۶ شهید روحانی مدرسه رسالت است که در ۱۵۷ صفحه به کوشش علیرضا صداقت و با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم و موسسه مالی و اعتباری کوثر استان و همکاری مدرسه علمیه رسالت تدوین و از سوی انتشارات بین الحرمین در قم منتشر شده است.
۶۰ روحانی شهید از مدرسه رسالت تقدیم اسلام شده است
حجت الاسلام عباس آقارحیمی مدیر مدرسه علمیه رسالت در حاشیه مراسم به خبرنگار دفاع پرس گفت: برگزاری یادواره شهدا با هدف شناخت و معرفت نسبت به مقام جهاد و شهادت، کسب معارف و آشنا شدن به وظایف، عمل به راه شهدا و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی صورت می گیرد و موجب افزایش شور و شوق طلاب جوان و تعهد آنان نسبت به درس و ارتقاء معنویت می گردد.
مدیر مدرسه علمیه رسالت ادامه داد: در این یادواره علاوه بر همدرسان، همسنگران و کسانی که شاهد شهادت روحانیون رزمنده بودند، از خانواده های معظم شهیدان نیز برای حضور در هشتمین یادواره دعوت شد و لذا همسران و فرزندان شهدای روحانی از اصفهان، کاشان، تهران، کرمان، ملایر، بروجرد و قم در این مراسم حضور داشتند.
وی با اشاره به نام چند شهید مدرسه از جمله حجج اسلام عباس شیرازی، یگانه (ظریفیان) و شریفی گفت: روحانی شهید مرتضی شریفی اولین شهید روحانی انقلاب در ۱۹ دی ۵۶ بود که در چهارراه شهدای قم ابتدا بر اثر تیراندازی زخمی شده و سپس بر اثر ضربات باتوم به شهادت رسید.
آقارحیمی با اشاره به تاثیر کتاب در معرفی نام و خاطره شهدا تاکید کرد: یادواره و رونمایی از کتاب "ردای سرخ" بر اساس ۵۶ شهید برنامه ریزی شده بود اما با انجام تحقیقات بیشتر، نام چهار شهید روحانی دیگر به جمع شهدای مدرسه رسالت اضافه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا