اخبار

کتابخانه تخصصی شهید و شهادت در یزد افتتاح می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ محمدحسن فاضلی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت سالروز افتتاح بنیاد شهید برگزار شد، اظهار داشت: به مناسبت این ایام مسابقات ورزشی شنا، تیراندازی، تنیس و دارت ویژه فرزندان شهدا و جانبازان و ایثارگران برگزار شده است.وی افزود: همچنین به مناسبت ۲۲ اسفند ۱۰۰ هزار نسخه فرم بین دانش‌آموزان توزیع شد که پیامک‌های خودشان را برای ما نوشته و ارسال کنند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: هدف از اجرای طرح پیامک به شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین دانش‌آموزان و افزایش انس آنها با شهدا بوده است.
فاضلی یکی از فعالیتهای بنیاد شهید در استان یزد و سایر نقاط کشور را بحث مدارس شاهد دانست و گفت: ۳۳ مدرسه شاهد در سطح شهرستان با حدود ۹ هزار دانش‌آموز داریم.
وی ادامه داد: سال گذشته با همتی که آموزش و پرورش، خانواده‌ها، دانش‌آموزان و بنیاد، مدارس شاهد یزد در سطح کشور رتبه اول بحث تحصیلی، فرهنگی را کسب کرده است.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد بیش از ۲۰ سال رتبه اول کنکور سراسری کشور را به خود اختصاص داده، گفت: مدارس شاهد استان یزد هم توانستند امسال رتبه نخست کشور در زمینه قبولی در کنکور را از آن خود کنند.
فاضلی با تاکید بر اجرای فعالیتهای فرهنگی برای دانش‌آموزان در مدارس شاهد، گفت: در کنکور سراسری امسال، مدارس شاهد استان یزد با تقریبا ۷۴ درصد در دانشگاه‌ها قبول شدند و در رتبه دوم اصفهان با ۶۲ درصد بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا