اخبار

چهارمین یادواره شهدای هنرمند در مشگین‌شهر برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ چهارمین یادواره ۱۵ شهید هنرمند همزمان با سومین اختتامیه استانی داستان نویسی عاشورایی حدیث عشق با حضور مسئولان کشوری و استانی در تالار اندیشه مشگین‌شهر برگزار شد که در این یادواره خانواده‌های شهدای هنرمند، بسیجیان و اقشار مختلف مردم شهید پرور مشگین‌شهر حضور داشت.
چهارمین یادواره شهدای هنرمند در شهرستان مشگین‌شهر با حضور پرشور آحاد مختلف مردم و بسیجیان با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد که راه‌اندازی دبیرخانه استانی داستان نویسی عاشورایی حدیث عشق در این یادواره مطرح شد که تا سال آینده در این شهرستان راه اندازی می‌شود.
فرمانده سپاه مشگین‌شهر در یادواره شهدای هنرمند در مشگین‌شهر اظهار داشت: امام شناسی، دشمن شناسی و زمان شناسی سه عامل موفقیت شهدا در پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس بود و نیاز است در پیروی از راه شهدا به اهداف و آرمان‌های شهدا توجه زیادی شود.
محمد پورمند با اشاره به دستاوردهای شهدای والامقام افزود: دستاوردهای شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی بسیار ارزشمند است که در این زمینه می‌توان به تولد تفکر بسیجی در همه آحاد جامعه، رشد تمامیت ارضی جمهوری اسلامی‌ایران، تضمین استقلال کشور، تأمین امنیت داخلی در کشور، خلق حماسه‌های زیبا و ماندگار مانند حماسه آزادسازی خرمشهر اشاره کرد که شهدا در این دستاوردها از جان و مال و خانواده خویش گذشتند.
وی بیان کرد: مردم ولایتمدار ایران اسلامی به سبب پایمردی و دلاوری شهدا و ایثارگران در جنگ تحمیلی و با پیروی از راه روشن شهدا، در فتنه ۸۸ با غیرت و همدلی و لایتمداری مطلق حماسه ۹ دی ماه را در قلب تاریخ ماندگار کردند و سبب تحکیم پایه‌های نظام جمهوری‌اسلامی ایران شدند.
در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدای هنرمند با اهدای لوح سپاس و هدایا تجلیل شد و نیز از برگزیدگان داستان نویسی در اختتامیه استانی داستان نویسی عاشورایی حدیث عشق نیز با اهدای لوح سپاس و هدایا تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا