چهارمین سالگرد شهادت ملکوتی شهید تهرانی مقدم در همدان برگزار می شود

تا شهدا:  امید گلابتونچی ، مدیر کانون فرهنگی و هنری شهید حسن تهرانی مقدم به خبرنگار شبستان گفت: این شهید بزرگوار در راه مبارزه با استکبار به شهادت رسید، و به همگان نشان داد که نباید لحظه ای با استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی تعامل کرد.
 
وی همچنین در خصوص سالگرد شهادت تهرانی مقدم تصریح کرد: این مراسم پنجشنبه(۲۱ آبان) ساعت ۲۰ در  مسجد حاج خدا کرم واقع در خیابان شهدا و با سخنرانی، مهندس مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران و بیان خاطرات شهید توسط سرهنگ حاج غلام خانجانی برگزار می شود.
 
وی اظهار داشت: مراسم چهارمین سالگرد شهادت شهید حسن تهرانی مقدم و دهمین یادواره ۹۰ شهید خیابان شهدا به همت دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان، پایگاه مقاومت بسیج عاشورا مسجد حاج خدا کرم و کانون فرهنگی و هنری شهید حسن تهرانی مقدم برگزار می شود.
 
گلابتونچی شهادت را هنر مردان خدا دانست و با اشاره به جایگاه و شخصيت سردار شهيد تهرانی مقدم بيان داشت: در سایه خلاقيت و ابتکار شهيد تهرانی مقدم قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به شدت افزایش یافت و تلاش شبانه روزی این شهيد بزرگوار در جهاد خودکفایی سپاه و پيشرفت های زیادی که در حوزه فناوری نظامی و دفاعی انجام داد ایشان را به پدر موشکی ایران تبدیل کرد.
 
حسن تهرانی مقدم از فرماندهان دوران جنگ عراق و ایران و فرمانده جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که توانست پس از پایان دوره تحصیلات متوسطه در رشته صنایع (برش قطعات صنعتی) در مقطع کاردانی مدرسه عالی تکنیکوم نفیسی (دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) پذیرفته شود.
 
او در سال ۱۳۵۸، در مقطع لیسانس رشته مهندسی صنایع پذیرفته و به اخذ مدرک مهندسی در این رشته موفق شد. او را پدر موشکی ایران لقب داده‌اند. به این علت که او بنیان‌گذار صنعت موشکی و توان دفاع دوربرد ایران از زمان جنگ تحمیلی و دوران جنگ شهرها تا به امروز بوده است.
 
وی بر اثر انفجار در پادگانی در شهرستان ملارد به همراه جمعی دیگر از پرسنل به درجه رفیع شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا