اخبار

چراغ های زینتی منقش به تصاویر شهدا در رشت نصب می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ سید محمدعلی ثابت‌‌قدم در این خصوص اظهار داشت: در مرحله اول این طرح، تصویر ۱۳۰ شهید سرفراز گیلانی روی دو طرف ۶۵ تابلوی پایه چراغ در خیابان شهدای رشت از میدان صیقلان تا میدان جانبازان این شهر طراحی و نصب شد.
وی با بیان اینکه این طرح با هدف گرامیداشت یاد شهیدان دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت اجرا می‌شود، افزود: اجرای مرحله دوم این طرح در مناطق دیگر رشت نیز تا اردیبهشت سال آینده همزمان با برگزاری نخستین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان گیلان به پایان می‌رسد.
شهردار رشت به نام‌گذاری معابر شهری با اسامی شهدای شهر رشت اشاره کرد و گفت: معابر ورودی و مسیرهای زندگی و مکان تولد شهدای رشت تا پایان اسفند ماه امسال با نصب تابلوهایی مزین به تصاویر شهیدان نام‌گذاری می‌شود.
ثابت‌قدم با اشاره به نصب سردیس ۱۱ سردار شهید گیلانی دوران دفاع مقدس در این شهر خاطرنشان کرد: برای پاسداشت یاد و نام شهیدان محمود قلی‌پور، هرمز محمد بیگلو، انوش خجسته، غلامرضا بامروت، سید مهدی نقیبی ‌راد، اردشیر رحمانی، محمدتقی گلستانی، سید مظفر علوی، مهدی شریفی ‌پور، کامران ملک‌‌پور و محسن عموپور سردیس این دلاورمردان در پارک مفاخر رشت نصب شد.
مسئول کمیته فضاسازی فرهنگی شهر رشت ستاد کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید گیلان شهدا را چراغ‌‌های روشن مسیر تداوم انقلاب دانست و از به‌کارگیری تمام توان مجموعه شهرداری در آماده‌سازی فضای شهری برای این کنگره ملی در اردیبهشت ۹۵ خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا